Smartfóny spoločností Samsung a Sony obstáli v skúške s vodou lepšie než prístroje Apple, oznámilo Roskačestvo (autonómna organizácia Ruského systému kvality), ktorá uskutočnila spoločne s ICRT (Medzinárodné zhromaždenie organizácií pre spotrebiteľské skúšky) test chytrých telefónov
Ilustračné foto

Každého pol roka prebieha testovanie chytrých telefónov v najväčšom európskom laboratóriu a výsledky sa doplňujú do už existujúceho rebríčka.
Hodnotenie ukázalo silné a slabé stránky Samsungu a Applu, ktorí medzi sebou neustále súperia. Modely Samsung sa dajú označiť za lídrov podľa ukazovateľov, ako sú kvalita zvuku, kapacita batérie, objem pamäti a tiež odolnosť proti vode. Opačná je situácia s kvalitou fotografovania. V tejto oblasti sú prakticky na všetkých prvých priečkach chytré telefóny Apple, pričom najlepším z nich je iPhone X.

Novou etapou skúšok sa stala previerka odolnosti prístrojov proti vode (zúčastnili sa jej len telefóny, v ktorých charakteristikách bolo uvedené, že sú vodeodolné. Z 337 bolo takých v celkovom hodnotení 35).
“Doslova „suchých” sa dostalo z vody 6 prístrojov Samsung (Galaxy A3, Galaxy A7, Galaxy Note 7, Galaxy S8 a Galaxy S8+), 4 prístroje Sony (Xperia M5, Xperia XZ Premium, Xperia Z3+, Z5 Premium) a LG G6. U smartfónov Apple bolo zistené nekorektné fungovanie reproduktoru hneď po vytiahnutí z vody (vysušené iPhony problémy s reproduktormi už nemali),” uvádza sa vo výsledkoch skúšky.
Najnižšie ocenenie dostali Samsung Galaxy S7 (32GB) SM-G930F, Samsung Galaxy Xcover 3 SM-388F a Samsung Galaxy Xcover 3 SM-388F, ktoré po skúške začali fungovať omnoho horšie.