Po deviatich kolách sa šou Zem spieva blíži k záveru. V sobotu, 8. apríla, si diváci spomedzi desiatich finalistov zvolia prostredníctvom sms-hlasovania víťaza. Posledné finálové miestenky rozdelovala uplynulú sobotu trojica v zložení Ľubica Čekovská, Peter Dvorský a Ján Ďurovčík.

V šou dostali priestor neprofesionálni slovenskí folkloristi, ktorých tvorcovia relácie vyberali ako zástupcov jednotlivých regiónov, dohromady televízia predstavila 63 amatérskych súborov, skupín, tanečníkov a spevákov. Formát si kládol za cieľ uctiť si predovšetkým tradície našich predkov a ukázať krásy slovenskej krajiny.

Moderátorsky šou zastrešila trojica mladých umelcov zo zoskupenia S hudbou vesmírnou: Zľava: Daniel "Sorizzo" Kis, Dominika Morávková (rod. Zeleníková) a Marek Koleno.Moderátorsky šou zastrešila trojica mladých umelcov zo zoskupenia S hudbou vesmírnou: Zľava: Daniel „Sorizzo“ Kis, Dominika Morávková (rod. Zeleníková) a Marek Koleno.
Autor: RTVS

Moderátorsky šou zastrešila trojica mladých umelcov zo zoskupenia S hudbou vesmírnou, o réžiu a produkciu formátu sa postaral Peter Núňez a jeho tím. Ako sa pozícia moderátorky folklórnej šou páčila Dominike Morávkovej? A čo hovorilo jej okolie? „Stretla som sa s prajným názorom okolia. Rodina nám drží palce, kamaráti tiež. Ten, kto nás nepozná alebo neholduje nášmu humoru, môže sa čudovať, môže byť dotknutý alebo aj nahnevaný. Uvedomujem si, že nevyhovieme každému. Ale budeme robiť, čo nás baví, aj keby sme mali len jedného fanúšika. No ale asi nie v tom najsledovanejšom čase,“ povedala v rozhovore pre Pravdu.

Nielen ju, ale všetkých z tímu šou čaká v sobotu povestná bodka za programom. Diváci sa môžu tešiť na vystúpenia svojich obľúbencov, ktorí to spomedzi všetkých prihlásených dotiahli najďalej – do finále šou. Pozrite sa, ktorí amatérski umelci zabojujú na pódiu.