Bratislava 22. júla 2019 (HSP/Foto:Facebook)

Už dávnejšie sa vedelo o štúdiách či pobytoch niektorých predstaviteľov tzv. novej opozície v Spojených štátoch – konkrétne ide o Michala Trubana, ktorý priznal, že pred založením Progresívneho Slovenska dokonca istý čas býval v USA či Juraja Šeligu, ktorý je absolventom John Jay Institute vo Philadelphii. Koncom minulého týždňa sa však objavila zaujímavá informácia o stretnutí Karolíny Farskej z hnutia Za slušné Slovensko so šéfom strany Spolu Miroslavom Beblavým v kontroverznom inštitúte American Enterprise Institute.

Na snímke Miroslav Beblavý, Bill Kristol, Karolína Farská

Informáciu na sociálnych sieťach zverejnil aktivista Robert Mihály, ktorý v minulosti stál za organizáciou viacerých antifa podujatí. Mihály zverejnil aj fotografiu, na ktorej pózujú Beblavý a Farská, spoločne so známym americkým politickým analytikom Billom Kristolom, zástancom americkej invázie do Iraku za administratívy Billa Clintona.

Slniečkarsky aktivista Mihály pritom tento míting Beblavého v USA vidí ako dosť problematický. “Jedna z tvárí opozície, ktorá sa po voľbách vidí v niektorej z riadiacich pozícii tohto štátu, spolu s jednou z tvárí protestov Za slušné Slovensko Karolínou Farskou, rokuje s jedným z hlavných proponentov vojny v Iraku Billom Kristolom, na pôde American Enterprise Institute, ktorý je prepojený s bratmi Kochovcami a ich ropným veľkobiznisom, a ktorý vydáva analýzy podporujúce militarizmus, popieranie klimatických zmien, škrty v sociálnom a zdravotnom zabezpečení, či tvrdí, že autoritár Bolsonaro je autentickým hlasom boja proti korupcii. Beblavý zbiera lajky na facebooku a Karolína Farská sa medzitým bráni tým, že sa na fotke len tak “trochu ocitla”.”

“Ja len tak, že v médiách sa už dva dni rieši otázka bezpečnosti starej ruskej mobilnej aplikácie, ktorá vám ukáže, ako budete vyzerať v starobe, ale o tom, že sa jeden z hlavných predstaviteľov pravicovej opozície stretne s predstaviteľkou “apolitických” protestov na pôde totálne pofidérnej inštitúcie napojenej na to najodpornejšie, čo sa dá v americkej politike nájsť som sa dozvedel len zo sociálnych sietí. Žiadne memečka, žiadne posmešky. Naopak, páčiky od ľudí, ktorých som ešte do nedávna považoval za celkom príčetných,” komentoval Robert Mihály.

Dodal, že je podľa neho úplne jedno, že Farská nevedela s kým sa to vlastne fotí. “Keď sa oprávnene kritizuje Danko a Blaha, treba byť konzistentný. Toto je totálny fail. A ak sa Beblavý hlási k takejto politike, ako k svojmu vzoru, tak je vhodné, aby jeho voliči a voličky vedeli, ku komu a k čomu sa to vlastne hlási. Ja len budem dúfať, že ho už nabudúce nenapadne prísť sa pretŕčať na antifašistickú demonštráciu. Lebo budeme potrebovať o jeden milkšejk naviac.”

Jaroslav Zajac

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj