Columbus 13. septembra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Nathan Denette/The Canadian Press via AP)
 
V zámorskej profilige pôsobí od roku 1989

Na snímke tréner John Tortorella (v pozadí)

Americký hokejový tréner John Tortorella predĺžil zmluvu s klubom zámorskej NHL Columbus Blue Jackets o dva roky. Nový kontrakt vstúpi do platnosti v nasledujúcej sezóne a vyprší na konci ročníka 2020/21. Informoval o tom oficiálny web “Modrokabátnikov”.
“Som vďačný za šancu pokračovať v práci s týmto tímom. Nepracujeme len na vývoji hráčov, rovnako sa zlepšujeme aj tréneri a celý realizačný tím. Ďakujem za prejavenú loajalitu, ktorá mi umožňuje naďalej pracovať v klube. Mám veľmi rád toto mužstvo, pretože mám k dispozícii veľmi dobrú skupinu hráčov,” povedal 60-ročný kouč, ktorý v kariére už dvakrát získal Jack Adams Trophy pre najlepšieho trénera NHL a raz zdvihol nad hlavu Stanleyho pohár.
Rodák z Bostonu pôsobí v najkvalitnejšej lige sveta od sezóny 1989/90, keď plnil úlohu asistenta trénera v Buffale Sabres. Na rovnakom poste sa objavil aj vo vtedajšom Phoenixe Coyotes a New Yorku Rangers. Od ročníka 2000/01 je stabilne hlavným koučom. Sedem sezón viedol Tampu Bay Lightning, päť rokov strávil v New Yorku Rangers, jeden vo Vancouveri Canucks a teraz začína štvrtý ročník v Columbuse.
 
Príspevok Tortorella predĺžil zmluvu s Columbusom, v klube zotrvá do sezóny 2020/21 zobrazený najskôr Hlavné správy.