Praha 17. októbra 2018 (HSP/Foto:Tomio Okamura Facebook )
 
Český poslanec Tomio Okamura vystúpil s tvrdou kritikou činnosti Českej televízie. Čítajúc jeho odôvodnenia a požiadavky, nejedného napadne, že český politik hovorí o slovenskej verejnoprávnej RTVS – situácia v dvoch “bratských” televíziach je neuveriteľne podobná. Verejnoprávne televízie prezentujú jednostranný skreslený obraz skutočnosti, manipulujú s faktami

Na snímke Tomio Okamura

“Vďaka iniciative našej poslankyne Terezy Hyťhovej sa tento týždeň v snemovnom školskom výbore odhlasovalo uznesenie, ktoré vyzývá Snemovňu, aby sa zaoberala hrubými odchýlkami Českej televízie od verejnoprávneho poslania. Ďalej uznesenie konštatuje, že detský program ČT Déčko čím ďalej častejšie porušuje politickú neutralitu a hlavne vykazuje snahu o politickú indoktrináciu detí a mládeže, vrátane detí v predškolskom veku,” uvádza český poslanec.
“Absolútnym vrcholom je neuveriteľná arogancia generálneho riaditeľa ČT Petra Dvořáka, ktorý už po druhý raz odmietol prísť na školský výbor, napriek tomu, že detský program Déčko bol založený ako vzdelávací. I vďaka aktivite SPD sa konečne podarilo po mnohých a mnohých rokoch väčšinou presadiť výše uvedené uznesenie a dúfame, že sa teda po školskom výboru začne konečne celá Snemovna zaoberať nevyváženou situáciou v Českej televízii,” predpokladá Okamura.
Ďalej Tomio Okamura prízvukuje: “Z Českej televízie sa stal politický subjekt, ktorý vyberá vlastné dane v podobe poplatkov, a realizuje v našej krajine politickú líniu elít Európskej únie. Z redaktorov ČT sa stali politickí aktivisti, ktorí preferujú jeden názorový prúd a zároveň cenzurujú, manipulujú s faktami či ohovárajú názorových oponentov,” zdôraznil.
“Hnutie SPD požaduje zrušenie televíznych poplatkov, zavedenie príspevkového financovania Českej televízie a pravidelné hlbkové kontroly hospodarenia Najvyšším kontrolným úradom (NKÚ),” prízvukuje v závere svojho komentára český poslanec Tomio Okamura.
Eugen Rusnák
 
Príspevok Tomio Okamura: “Z Českej televízie sa stal politický subjekt, ktorý vyberá vlastné dane v podobe poplatkov, a realizuje v našej krajine politickú líniu elít Európskej únie” zobrazený najskôr Hlavné správy.