Praha 28. augusta 2018 (HSP/Foto: Facebook T. Okamuru)
 
Dalo sa to čakať. Na Slovensku nie je novinkou, keď niektorí poslanci podávajú návrh na Ústavný súd, aby bola zrušená tá alebo iná politická strana. Podobná prax sa už zavádza aj v Česku. Niektorí politici by radi zrušili stranu SPD – práve za jej protimigračnú politiku. Na svojej facebookovej stránke o tom informoval český politik, ktorý sa venuje migračnej kríze, člen SPD Tomio Okamura.

Na snímke predseda českej strany SPD Tomio Okamura

„Dnes som sa z médií dozvedel, že niekto podal na Najvyšší správny súd ČR návrh na zrušenie hnutia SPD. Hnutie SPD bez alibizmu a nekompromisne háji politický program obhajoby slobody, priamej demokracie a záujmov nášho národa a našej krajiny. Sme v ostrej politickej opozícii k súčasnej podobe európskej integrácie a predovšetkým k imigračnej politike EÚ,“ uviedol
„Podpora nášho politického programu rastie. Naše hnutie preto čelí lživej mediálnej kampani, mediálnej cenzúre a tiež pokusom hnutie SPD rozvrátiť alebo zrušiť. Návrh na zrušenie SPD je súčasťou týchto útokov. Vlastne podanie návrhu nebudeme viac komentovať. Hnutie SPD, do ktorého je prihlásených 13 tisíc občanov, v súčasnosti pracuje na volebnom úspechu v jesenných voľbách a nenechá sa ani zastrašiť, ani odradiť od práce s našimi voličmi,“ podčiarkol Tomio Okamura.
V ďalších svojich príspevkoch sa venoval migračnej kríze. „Súhlasím s návrhom rakúskeho ministra vnútra za Slobodných (FPÖ) Herberta Kickla, ktorý navrhol, aby priaznivci radikálneho islamu, ktorí budú hájiť nadradenosť práva šaria nad rakúskymi zákonmi, mohli byť trestne stíhaní. Slobodná strana Rakúska je partnerskou stranou nášho hnutia SPD v spoločnej európskej frakcii. Rakúsky minister doslova povedal: „Ti, ktorí chcú právo šaría nadradiť rakúskemu právu, a chcú na nás uvaliť teokraciu namiesto demokracie, patria k súdu”. Jeho slová tak potvrdzujú sľuby lídra rakúskych Slobodných a vicekancelára Heinza Christiana Stracheho, ktorý sa dlhodobo usiluje o zákaz islamizmu v krajine, a tvrdí, že je „nepriateľský k ženám, slobode a korešponduje s fašistickým svetonázorom,” pripomenul
„Hnutie SPD podalo návrh zákona fakticky zakazujúci šírenie ideológie islamu v Českej republike. Tento návrh už prešiel v Snemovni prvým čítaním a naši poslanci ho budú ďalej  presadzovať ku konečnému schváleniu. Na jeseň podáme návrh zákona zakazujúci prejavy ortodoxného islamu, ako je zahaľovanie tváre, teda, napríklad, burku či nikáb,“ informuje Tomio Okamura.
V nasledovnom príspevku popisuje najnovšie udalosti: „Ďalšie stovky agresívnych nezákonných migrantov z islamských krajín včera násilne preniklo priamo na územie EÚ do španielskej enklávy Ceuta na severe Afriky. Opäť zranili španielskych policajtov, na ktoré útočili kyselinou a nehaseným vápnom, ktoré spôsobuje popáleniny, a hádzali exkrementy. Na prekonanie plotu použili migranti nožnice na plech, ktorými rozstrihali plot. Znova sa tak opakuje dookola stále rovnaký scenár, keď, napríklad, minulý mesiac na rovnakom mieste preniklo priamo na územie EÚ vyše 700 osôb a títo agresívni migranti opäť zranili desiatky zasahujúcich policajtov, na ktorých taktiež hádzali fekálie, nehasené vápno, ktoré dráždi a leptá kožu, útočili zápalnými fľašami či sprejovými fľašami s horľavými látkami, ktoré slúžili ako podomácky zhotovené plameňomety. To sú zasa ďalší doktori a inžinieri? Nie. Je to invázia,“ tvrdí český poslanec.
„Ďalšia migračná vlna je bezpochyby tiež odpoveďou na najnovší návrh Európskej komisie (EK), ktorá chce platiť z našich daní na každého migranta 6 tisíc EUR (155 tis. Kč) tej krajine  EÚ, ktorá si ho prevezme. Zatiaľ „dobrovoľne“. Navyše chce EK prispievať 500 EUR na presun takého migranta z pobrežia do príslušnej krajiny EÚ,“ vysvetľuje v závere svojho komentáru Tomio Okamura.
Eugen Rusnák
Príspevok Tomio Okamura o snahe rozpustiť SPD a o ďalšej skupine migrantov: „To sú zasa ďalší doktori a inžinieri? Nie. Je to invázia“ zobrazený najskôr Hlavné správy.