Praha 21. augusta 2018 (HSP/Foto:TASR/AP)
 
Český poslanec Tomio Okamura sa možno najviac zo všetkých českých politikov venuje otázke migrácie, probléme s migrantmi a možným variantom, ako vyriešiť migračnú krízu. Problém migrácie rozoberá po všetkých stránkach. Najnovšie sa venoval deťom moslimských migrantov. Poukazuje na to, že môžu spôsobovať nielen obrovské problémy v budúcnosti, ale už aj v súčasnosti. 

Ilustračné foto

„Nemcov znepokojujú detskí islamisti. Tento týždeň varoval pred zradikalizovanými potomkami z rodín islamských migrantov šéf nemeckej kontrarozviedky – Spolkového úradu na ochranu ústavy (BfV) Hans-Georg Maassenn. Podľa poznatkov nemeckej tajnej služby, bývajú tieto deti od narodenia vychovávané v duchu extrémistického obrazu sveta, ktorý legitimizuje násilie voči iným a znevažuje všetkých, ktorí nepatria do islamskej komunity,“ uvádza Okamura.
„Plne sa tak opäť potvrdzuje to, pred čím už mnoho rokov osamotene varujem. V rodinách islamských migrantov v Európe dochádza k nebezpečnej radikalizácii až v druhej či tretej generácii. Neznášajú pôvodných kresťanských obyvateľov Európy. Preto SPD navrhuje zákaz propagácie týchto radikálnych ideológií v ČR – a tento náš návrh zákona už prešiel v Snemovne prvým čítaním. Dúfam, že nás ostatné strany podporia v Parlamente i v ďalších hlasovaniach. Zároveň pripravujeme návrh zákona, ktorý zakáže islamské zahaľovanie na verejnosti. Po vzore Rakúska, Dánska, Belgicka či Francúzska. Zákon podáme do Snemovne v priebehu jesene,“ informuje poslanec.
„Z analýzy nemeckej kontrarozviedky ďalej vyplýva, že sa objavili informácie o „rýchlejšej a výraznejšej radikalizácii neplnoletých a mladých dospelých moslimov. Nemecko pred dvoma rokmi znížilo vekovú hranicu umožňujúcu monitorovanie aktivít podozrivých zo 16 na 15 rokov, avšak v súčasnosti už zaznievajú názory pre ďalšie zníženie vekového limitu,“ uzatvára svoj komentár český poslanec Tomio Okamura.
Eugen Rusnák
 
 
Príspevok Tomio Okamura: Nemcov znepokojujú detskí islamisti zobrazený najskôr Hlavné správy.