Praha 28. júla 2018 (HSP/Foto: Facebook T. Okamuru)
 
Český poslanec Tomio Okamura informoval o tom, že Hnutie SPD podporuje stanovisko Maďarska, ktoré prostredníctvom premiéra Viktora Orbána oznámilo, že začne procedúru odchodu z Globálneho paktu OSN o migrácii.

Na snímke Tomio Okamura

„Globálny pakt o migrácii je dokument OSN, ktorý smeruje k tomu, aby organizovanie migrácie prešlo z rúk štátnych orgánov na Úrad vysokého komisára pre utečencov (UNHCR) a na nevládne neziskové organizácie. Vláda Andreja Babiša stanovisko podľa vzoru Maďarska nezaujala. Hnutie SPD vyzýva premiéra Babiša, aby česká vláda tiež zaujala rovnaké  stanovisko a prostredníctvom našich europoslancov hlasovala vo všetkých orgánoch EU proti tomuto dokumentu a koordinovala postup s ďalšími štátmi, hlavne V4+, ktoré odmietajú tento text podporiť,“ zdôraznil na svojej facebookovej stránke.
Český poslanec stále vyzýva, aby Česká vláda, ako aj celá EÚ začala riešiť migračnú krízu, ale zatiaľ ani z Prahy, ani z Bruselu nie je žiadna odozva. Preto Tomio Okamura uvádza príklad Maďarska, ktoré, ako jeden z mala štátov, tento problém mieni riešiť razantne a rýchlo.
Eugen Rusnák
Príspevok Tomio Okamura: „Hnutie SPD podporuje stanovisko Maďarska, ktoré opúšťa Globálny pakt OSN o migrácii“ zobrazený najskôr Hlavné správy.