Praha 13. septembra 2018 (HSP/Foto: Tomio Okamura Facebook)
 
Český poslanec Tomio Okamura sa najnovšie obul do domáceho premiéra a vyčítal mu, že podporuje migračnú politiku EÚ. Označil Európsku úniu za neomarxistický projekt a imigráciu za súčasť jej politiky. Vyzval nastoliť nové pravidla v Európskom parlamente, ale ak sa to nepodarí, navrhuje zorganizovať referendum, vystúpiť z EÚ a vytvoriť spoločný projekt spolupráce vo formátu V4 plus.

Na snímke Tomio Okamura

Na svojej facebookovej stránke uviedol: „Ďalšie škandálne kroky Babišovej vlády – na rokovaní ministrov obrany členských krajín EÚ vo Viedni vyjadrila Česká republika rovnako ako väčšina predstaviteľov vlád krajín EÚ plnú podporu únijnej operácii Sophia, v rámci ktorej únijné lode „zachraňujú“ v Stredozemnom mori migrantov a vozia ich z Afriky na územia štátov EÚ,” podčiarkol.
„Po rokovaní ministrov obrany EÚ vo Viedni to povedala predstaviteľka EÚ pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku Federica Mogheriniová. Na palubách lodí podporovaných EÚ len v rámci tejto operácie, ktoré vykonávajú rôzne politické neziskové organizácie, dorazilo do Európy zatiaľ 49 tisíc (!!) nezákonných moslimských a afrických migrantov,“ pripomenul Tomio Okamura.
„Vyjadrením podpory tejto únijnej operácie ministri krajín EÚ reagovali na opakované hrozby Talianska, že pre lode únijnej misie uzavrie svoje prístavy. Aktuálny mandát operácie Sophia skončí na konci tohto roku. Prácu operácie Sophia verejne ocenil tiež český premiér Andrej Babiš (ANO),“ podčiarkol Okamura.
„Českú republiku na rokovaní vo Viedni zastupoval zástupca ministra obrany Jakub Landovský (ČSSD), ktorý k tomu povedal: „Ja som potvrdil našu vládnu líniu“. Taktiež, podľa neho, sa zástupcovia jednotlivých krajín zhodli, že existencia operácie Sophia je zásadná pre dôveryhodnosť Európskej únie a musí pokračovať,“ uviedol český poslanec.
„Hnutie SPD úplne odmieta podobné operácie, ktoré iba motivujú ďalších a ďalších migrantov k príchodu do Európy. Rešením je absolútna nulová tolerancia tejto migrácie, okamžitý návrat akýchkoľvek migrantov a zákaz propagácie islamskej ideológie v ČR. Zároveň treba pracovať na ukončení vojnových konfliktov na Blízkom východe a v Afrike a podporiť stabilitu a zvyšovanie životnej úrovne v týchto krajinách,“ je presvedčený Okamura.
„Výroky premiéra Babiša, že ten, kto spochybňuje členstvo Českej republiky v Európskej únii, ohrozuje jej budúcnosť, a zároveň tvrdenie o odmietaní imigrantov a snahe zmeniť EÚ sú absolútnym klamaním občanov,“ píše Okamura.
„Európska únia je neomarxistickým projektom a jeho elity sa svojej moci dobrovoľne nikdy nevzdajú. Imigrácia je súčasťou tejto politiky a rovnako ako premiér Babiš potrebuje byť  súčasťou elít Európskej únie. Existuje jediná cesta k slobode. Predovšetkým presadiť naše právo rozhodnúť v referendu o vystúpení z Európskej únie. A zvíťaziť budúci rok v máji vo voľbách do Európskeho parlamentu a spoločne s vlasteneckými stranami Európy vytvoriť nové pravidla európskej spolupráce,“ navrhuje český poslanec.
„Pokiaľ to nebude možné v celej Európe, je nutné uplatniť referendum, odísť z Európskej únie a vytvoriť spoločný projekt spolupráce vo formáte V4 plus,“ uvádza v závere svojho komentára český poslanec Tomio Okamura.
 
Príspevok Tomio Okamura: „Ďalšie škandálne kroky Babišovej vlády – Česko vyjadrilo plnú podporu operácii Sophia, kedy únijné lode vozia migrantov z Afriky na územie zobrazený najskôr Hlavné správy.