Bratislava 18. novembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)
 
Súčasná vládna koalícia by nemala padať na téme, ako je rigorózna práca. V diskusnej relácii TA3 V politike to vyhlásil koaličný poslanec Smeru-SD Erik Tomáš s tým, že Andrej Danko (SNS) je legitímnym predsedom NR SR

Na snímke poslanec NR SR Erik Tomáš (Smer-SD)

“Smer-SD zahlasuje za program mimoriadnej schôdze, vyzval na to sám Danko. Ale o kvalite rigoróznej práce by nemali rozhodovať novinové články, ale odborníci a bola už zriadená komisia, ktorá to skúma,” argumentoval Tomáš.
Opozičný poslanec z SaS Eugen Jurzyca potvrdil, že podpisy na iniciovanie mimoriadnej schôdze sa už zbierajú. “Dôvody sú známe. Ak si pán Danko za prácou stojí, prečo bránil jej zverejneniu?” pýtal sa.
Prvý podpredseda SNS Jaroslav Paška tlmočil Dankove slová, že prácu treba posudzovať podľa parametrov doby, v ktorej ju Danko písal. “Zvolil postup, aký zvolil. Prácu urobil v dobrej viere a je presvedčený, že mal právo sa s ňou uchádzať o titul JUDr.,” konštatoval.
Naopak, Sme rodina odvolanie Danka podporí. “Nechali by ste operovať dcéru u lekára, ktorý titul získal podvodom? A my necháme riadiť štát človeka, ktorý získal titul podvodom,” podotkol Milan Krajniak.
 
Príspevok Tomáš: Vláda by nemala padať na téme, ako je rigorózna práca zobrazený najskôr Hlavné správy.