Bratislava 24. marca 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)
 
Poslanec vládnej strany Smer-SD Erik Tomáš nevidí dôvod na predčasné voľby. Reagoval tak v dnešnej relácii Na telo s Michalom Kovačičom na otázku, či pre spor o zmluve o obrannej spolupráci s USA hrozia voľby skôr ako o rok v marci. Predsedníčka poslaneckého klubu OĽaNO Veronika Remišová povedala, že OĽaNO je pripravené ísť do volieb kedykoľvek, ale nebudú súhlasiť s letným termínom

Na snímke poslanec Erik Tomáš (SMER-SD)

Myslí si, že predčasné voľby sú lepšia možnosť ako nefunkčná koalícia. To, že koalícia nefunguje, je podľa nej faktom. Tomáš argumentoval, že funguje. Vláda aj NR SR bez problémov zasadá a Slovensku sa podľa neho darí. Preto v momentálne situácii nevidí dôvod na predčasné voľby, ale priznal, že nevie, ako sa situácia môže vyvinúť.
Tomáš zároveň informoval, že sa uplynulý týždeň stretli predstavitelia koalície a dohodli sa, že všetky návrhy zákonov, ktoré majú dopad na rozpočet, presunú na aprílovú schôdzu. Dovtedy by malo byť známe už meno nástupcu ministra financií Petra Kažimíra, ktorý odchádza do Národnej banky Slovenska. Či ním bude bývalý šéf Finančnej správy František Imrecze, nepovedal. “Nemám mandát hovoriť o mene, nie som člen predsedníctva,” povedal s tým, že Smer sa ešte stále v tejto otázke nerozhodol. Podľa Remišovej je Imrecze zlá voľba, ako riaditeľ Finančnej správy sa podľa nej zdiskreditoval.
 
Príspevok Tomáš dôvod na predčasné voľby nevidí, OĽaNO je pripravené kedykoľvek zobrazený najskôr Hlavné správy.