BRATISLAVA 25. augusta 2018 (SITA/HSP/Foto:SITA/AP-Matt York)
 
Zástupcovia už nefungujúcej americkej kapely Tom Petty and the Heartbreakers zverejnili videoklip k piesni You and Me (Clubhouse Version). Tvorcovia v novinke použili okrem viacerých záberov zo štúdia či koncertov aj fotografie a videá, ktoré im na ich žiadosť poslali fanúšikovia a fanúšičky skupiny a zachytávajú ich spomienky na obľúbenú formáciu.

Na snímke Tom Petty

“Sme nadšení, že si môžete pozrieť video k piesni You and Me (Clubhouse Version) z nadchádzajúceho box setu An American Treasure. V novinke ste si zahrali aj vy – fanúšikovia. Ďakujeme vám za poslanie vašich fotiek a videí, vďaka čomu mohol vzniknúť tento videoklip,” uviedli zástupcovia kapely pri príležitosti zverejnenia novinky.
An American Treasure sa dostane na trh 28. septembra na značke Reprise Records, a to na dvoch CD, štyroch CD alebo šiestich vinyloch. Materiál dala dokopy vdova po lídrovi kapely Dana a jeho dcéra Adria, pričom im pomohli aj členovia skupiny klávesák Belmont Trench a gitarista Mike Campbell. Ruku k dielu priložil aj ich dlhoročný spolupracovník Ryan Ulyate.
Kolekcia ponúkne celkovo 60 skladieb, z toho 41 zatiaľ nikdy nevyšlo alebo sú to raritné nahrávky. Zvyšných 19 pochádza z katalógu Toma Pettyho. O remaster všetkých skladieb sa postaral Chris Bellman v Bernie Grundman Mastering.
Thomas Earl Petty sa narodil 20. októbra 1950. Preslávil sa ako spevák a gitarista spomínanej formácie Tom Petty and the Heartbreakers, ktorá sa pohybovala na scéne v období 1976 – 2017. Skupina vydala trinásť štúdioviek, pričom v americkom rebríčku Billboard 200 sa doteraz najviac darilo poslednej nahrávke Hypnotic Eye (2014), ktorá sa dostala na prvé miesto. Medzi ich najznámejšie skladby patria napríklad Breakdown, American Girl, I Need To Know, Don’t Do Me Like That, Refugee, The Waiting, Don’t Come Around Here No More, Learning To Fly, Into The Great Wide Open či Mary Jane’s Last Dance. Formáciu uviedli v roku 2002 do Rock’n’rollovej siene slávy, pričom Petty sa v roku 2016 stal aj členom Skladateľskej siene slávy. Na konte má aj tri sólové albumy Full Moon Fever (1989), Wildflowers (1994) a Highway Companion (2006). Bol tiež členom formácií The Traveling Wilburys a Mudcrutch. Zomrel 2. októbra 2017 vo veku 66 rokov.
 
Príspevok Tom Petty and the Heartbreakers majú klip k piesni You and Me zobrazený najskôr Hlavné správy.