Praha/Berlín 7. júla 2019 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP/Keystone-Georgios Kefalas)

Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček reagoval na správu výskumníka z Gatestone Institute, ktorý sa detailne zaoberal zločinmi spáchanými nožmi v Nemecku. Podľa neho nemecké úrady zamlčujú rozsah problému, ktorý po vypuknutí migračnej krízy nabral rozmery epidémie. Ondráčka potom obzvlášť šokoval prípad, keď nelegálny migrant odrezal hlavu svojej dcérke

Ilustračné foto

Ondráček sa pozastavil nad správou spolupracovníka z Gatestone Institute Soerena Kerna, ktorý mapoval prípady zločinov spáchaných za použitia noža v Nemecku. Podrobnejšie sa zaoberá prípadom tridsaťtriročného nelegálneho migranta z Nigeru, Mourtala Madoua, ktorý bol odsúdený na doživotné väzenie za to, že v Hamburgu v stanici metra dobodal na smrť svoju 34-ročnú nemeckú expriateľku a pred zrakmi okoloidúcich odrezal hlavu svojej 21-mesačnej dcérke.

Ako upozorňuje Kern, zarážajúce na tomto prípade nebola iba nebývalá krutosť zločinu, ale aj skutočnosť, že polícia a prokuratúra sa na začiatku snažili pred verejnosťou tajiť, že Madou odrezal 21-mesačnej dcérke hlavu a akékoľvek informácie o tejto skutočnosti popierali.

Dôvodom utajení takýchto informácií mala údajne byť úcta k mŕtvym.”Priatelia, vzhľadom k tomu, že som sám v niekoľkých desiatkach prípadov oznamoval pozostalým smrť ich najbližších, môžem mať pochopenie pre ohľaduplnosť, ale toto už nie je ohľaduplnosť, ale riadené zamlčovanie skutočnosti,” napísal Ondráček, ktorý dlhodobo pôsobil v polícii.

“Politici tomu hovoria korektnosť, ja tomu hovorím zločin. Kto kryje zločin, sám zločin pácha, a mal by byť za to potrestaný,” poznamenal.

Vo svojej snahe o utajení polícia dokonca vykonala raziu v dome blogera z Hamburgu Heinricha Kordewinera, ktorý na sociálnej sieti objavil videozáznam natočený jedným z cestujúcich, a nahral ho na YouTube.

“Hamburská polícia následne prišla do Kordewinerova bytu so súdnym príkazom na domovú prehliadku a zhabala mu počítač, mobilný telefón a ďalšiu elektroniku. Policajti chceli údajne nájsť “dôkaz” o “zločine” nahraní videa na YouTube,” uvádza sa v správe Gatestone Institute.

Nemeckí prokurátori neskôr stíhali aj spolupracovníka Gatestone Institute Stefana Franka za to, že vo svojom článku doslovne citoval súdny príkaz na domovú prehliadku, ktorý obsahoval detaily vraždy vrátane toho, že dieťaťu bola odrezaná hlava.

Podľa Soeren Kerna násilie spáchané za použitím noža začalo rapídne rásť potom, čo nemecká kancelárka Angela Merkelová umožnila vstup do krajiny veľkému počtu utečencov. Dodáva však, že zločiny spáchané domácim obyvateľstvom tiež stúpli.

Hoci oficiálna štatistika, ktorá by zaznamenávala prípady násilia špecificky spáchané nožom, neexistuje, na základe policajných správ Gatestone Institute zistil, že minulý rok bol z hľadiska počtu zločinov spáchaných nožom rekordný.

“Počas posledných desiatich rokov sa počet zločinov spáchaných s nožom v Nemecku zvýšil o viac ako 900 percent – z jedného na viac ako desať zločinov denne,” píše sa v správe, ktorej českú verziu zverejnil portál Parlamentné listy.

Migračná kríza

K rýchlemu rastu žiadateľov o azyl došlo po vypuknutí tzv. Arabskej jari v roku 2011. Migrácia dosiahla krízových hodnôt v roku 2015, kedy o azyl v Európskej únii požiadalo vyše 1,2 milióna ľudí. Odvtedy ich počet začína klesať a vlani dosiahol úroveň roka 2014, teda zhruba 600 tisíc ľudí. Napriek tomu je to stále trikrát toľko, než tomu bolo pred desiatimi rokmi.

Hlavnou destináciou pre migrantov hľadajúcich azyl je Nemecko, Francúzsko a Grécko. Na konci roka 2015 podľa údajov, na ktoré sa odvoláva BBC, bol v Nemecku zaregistrovaný necelý milión žiadateľov o azyl.

Tento rok v júni hovorca Úradu vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR) Carlotta Samiová upozornila na to, že kvôli zhoršujúcej sa situácii v Líbyi môže dôjsť k rastu počtu utečencov, ktorí sa snažia dostať do Európy cez Stredozemné more. Pokiaľ európske krajiny nenasadia viac záchranných lodí, potom sa mnohí z nich po ceste utopia.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj