Washington 27. septembra 2018 (HSP/RusVesna/Foto:TASR/AP-Tyrone Siu/Pool Photo via AP)
 
Portál RusVesna informuje o ďalšej vlne pseudopatriotického amerického besnenia v radoch vrcholnej americkej politiky. Americkým elitám už nestačí obviňovať len Rusov z toho, že zasahovali do ich prezidentských volieb tak, že im zákerný Putin podvodom dosadil Donalda Trumpa za prezidenta, ale pridali sa k ním aj Číňania, ktorí takisto začali zasahovať do vnútorných záležitostí USA

Na snímke ruský prezident Vladimir Putin (vľavo) a čínsky prezident Si Ťin-pching

Podľa amerických tvrdení Číňania svoje škodlivé vplyvy v americkom priestore vykonávajú spôsobom, ktorý presahuje rámec spolupráce. Číňania zasahujú do amerických vnútorných záležitostí v diplomatickej, ekonomickej i bezpečnostnej oblasti, pričom čínske kroky už dosiahli neprijateľnú úroveň.
Je hrozné, ako bývalá svetová “veľmoc č.1” musí zápasiť o svoju existenciu. Zvrátení Rusi a Číňania sú rozhodnutí zničiť krehký kvet americkej demokracie a vrátiť svet do dôb antidemokratického temna, neštítia sa žiadnych zákerných krokov. Šťastie, že Rusi aj Číňania majú k dispozícii dostatok jadrových zbraní, ináč by ich už Američania vytrestali rovnako ako vytrestali ako Kóreu, Irak, Sýriu, Líbyu, Juhosláviu, Vietnam či Afganistan.
 
Príspevok To je neprípustné. Američania obvinili Čínu zo zasahovania do vnútorných záležitostí USA zobrazený najskôr Hlavné správy.