Bratislava 21. októbra 2019 (HSP/Foto:TASR/AP-Julien Warnand, TASR-Jakub Kotian)

Medzi dvoma z troch najvyšších ústavných činiteľov premiérom Petrom Pellegrinim (Smer-SD) a predsedom Národnej rady Andrejom Dankom (SNS) v posledných dňoch prebehla menšia kontroverzia aj v súvislosti s tým, že Dankov mediálny tím v jednej z tlačových správ urobil chybu v Pellegriniho mene

Na snímke Peter Pellegrini a Andrej Danko

Uplynulý týždeň v piatok zaslalo tlačové oddelenie SNS správu médiám, kde bolo uvedené: “Predseda vlády Pellegriny skôr než sa vyjadrí, by sa mal pozrieť do zrkadla a neklamať.“

Predseda vlády Peter Pellegrini (Smer-SD) bol počas víkendu hosťom diskusnej relácie v televízii TA3, kde okrem iného, ako nazval súčasných opozičných lídrov Igora Matoviča a Richarda Sulíka Kočnerovým gangom, odpovedal aj na otázku o jeho osobnom vzťahu s predsedom parlamentu a SNS Andrejom Dankom.

“Sledujem to už dlhšie, tieto nejaké osobné vyjadrenia pána predsedu na moju adresu. Ja som sa snažil ich nekomentovať a možnože si zachovám tento postoj aj dnes. Niektoré veci sa aj ťažko komentujú… A ani moje meno nevedia úplne napísať,“ povedal Pellegrini.

Na stanovisko premiéra zakrátko zareagovali na tlačovom oddelení národniarov. Napísali, že “chápu, že predseda vlády vníma citlivo, keď dôjde k zámene písmen a namiesto mäkkého sa použije tvrdé”.

“Ospravedlňujeme sa za zámenu a budeme si pamätať, že Pellegrini je správne s mäkkým,“ uvádza sa v reakcii SNS,

Andrej Danko sa už skôr vyjadril, že čo sa týka rokovaní napríklad ohľadne sociálnych opatrení, dôležitejšie je pre neho diskutovať o zmenách so šéfom Smeru-SD Robertom Fico ako so súčasným premiérom Pellegrinim.

Jaroslav Zajac

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj