Titulná strana nemeckého magazínu Stern: Trumpov nacistický pozdrav v americkej vlajke

Hamburg 25. augusta 2017 (HSP/Foto: TASR/AP- Evan Vucci)

Nemecký týždenník Stern zobrazil na svojej prednej strane najnovšieho čísla prezidenta USA Donalda Trumpa v póze hajlovania s vlajkou Spojených štátov, čo samozrejme vyvolalo vášnivé diskusie a kritiku
Americký prezident Donald Trump

Trump je celý odetý do vlajky USA a zdvihnutou pravou rukou ukazuje akoby gesto nacistického pozdravu. Hlavnou titulkou na obálke sú slová “Sein Kampf”, ktoré zjavne vychádzajú z názvu knihy Adolfa Hitlera “Mein Kampf”. Pod nimi je menším písmom napísané: “Neonacizmus, Ku-Klux-Klan, rasizmus: Ako Donald Trump roznecuje v Amerike nenávisť”.

Ide o jednu z viacerých protitrumpovských titulných stránok reagujúcich na udalosti v Charlottesville a na Trumpov postoj k nim. Pred ňou už nemecký Der Spiegel zobrazil Trumpa v kukle člena organizácie Ku Klux Klan, spomedzi amerických médií ho v podobnom svetle predstavili karikatúry The New Yorker (Trump sa plaví na loďke a fúka do bielej plachty pripomínajúcej zahalenie Ku Klux Klan) a The Economist (Trump hovorí z bieleho megafónu kužeľovitého tvaru pripomínajúceho ich kuklu).
Na sociálnu sieť Twitter dal titulku týždenníka Stern korešpondent agentúry AFP v Bielom dome Andrew Beatty a rýchlo sa rozšírila, vyvolajúc vášnivé diskusie a kritiku. Komentár vo Frankfurter Allgemeine Zeitung poukazoval na “chybné historické povedomie” a či to, že by “mohla by vyhrať cenu o najhlúpejšiu titulku roka”.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.