Kyjev 18. februára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Evgeniy Maloletka)

Tisíce stúpencov bývalého gruzínskeho prezidenta Michaila Saakašviliho vyšli v nedeľu do ulíc Kyjeva a ďalších ukrajinských miest a požadovali odchod ukrajinského prezidenta Petra Porošenka. 
Ukrajinská tajná polícia SBU odprevádza po zadržaní bývalého gruzínského prezidenta a gubernátora Odesy Michaila Saakašviliho v Kyjeve 5. decembra 2017

Na proteste v centre ukrajinskej metropoly sa podľa odhadov zúčastnilo asi 2500 ľudí a na poriadok dohliadalo zhruba 3000 policajtov, informovala agentúra DPA.
Podobné protestné zhromaždenia za účasti stoviek ľudí, na ktorých konanie vyzval samotný Saakašvili, prebehli aj v ďalších ukrajinských mestách, predovšetkým v západnej a strednej časti Ukrajiny.
Saakašviliho zadržali v pondelok v Kyjeve a následne deportovali do Poľska. Podľa ukrajinských úradov sa totiž na území Ukrajiny zdržiaval nelegálne. Vlani ho totiž zbavili ukrajinského občianstva.
Michail Saakašvili v rokoch 2015-2016 slúžil ako gubernátor ukrajinskej Odeskej oblasti na Ukrajine. V roku 2016 z tohto úradu odstúpil a stal sa tvrdým kritikom svojho niekdajšieho spojenca, ukrajinského prezidenta Porošenka. Pred svojou deportáciou organizoval na Ukrajine protesty Porošenkovi, ktorého obviňoval z korupčných väzieb.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.