Tel Aviv 10. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto: TASR/AP- Ivan Sekretarev)

Ulice izraelského Tel Avivu zaplnili v sobotu opäť tisíce ľudí, ktorí demonštrovali proti korupcii a vyzývali na odstúpenie premiéra Benjamina Netanjahua. Menšie demonštrácie sa konali aj v iných izraelských mestách, informovala agentúra AP s odvolaním sa na miestne médiá
Na snímke izraelský premiér Benjamin Netanjahu

Najnovšie z protestných zhromaždení v Tel Avive, ktoré odporcovia Netanjahua organizujú každý týždeň, prilákalo podľa zverejneného odhadu vyše 10.000 účastníkov. Ich počet v poslednom čase výrazne narástol v súvislosti pribúdajúcimi obvineniami z korupcie, týkajúcimi sa Netanjahua a jeho politických spojencov.
Organizátori dúfajú, že protesty dotlačia úrady k podniknutiu krokov, ktoré nakoniec donútia Netanjahua odstúpiť z funkcie premiéra.
Netanjahu v súčasnosti čelí dvom kriminálnym vyšetrovaniam. Predmetom jedného sú dary od istého miliardára za údajne poskytnutie výhod, v druhom ide o údajný kontakt s vydavateľom novín s cieľom ovplyvniť mediálny trh. Iný prípad, v ktorom nie je podozrivým samotný Netanjahu, sa týka obvinení z korupcie pri nákupe nemeckých ponoriek.
Konzervatívny premiér popiera akékoľvek pochybenie a tvrdí, že je obeťou “honu na čarodejnice”, organizovaného médiami s cieľom zvrhnúť jeho vládu.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.