Praha 8. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:Screenshot:YouTube)
 
Niekoľko tisíc ľudí z celej Českej republiky protestovalo v sobotu v centre Prahy proti umelým potratom. Žiadali podporu manželstva a rodín s viacerými deťmi. Akciu pokojne kritizovalo niekoľko ľudí, ktorých polícia od sprievodu oddeľovala, informoval spravodajský server Novinky.cz.

Tisíce ľudí v Prahe protestovali proti umelým potratom

Polícia uviedla, že na pochode sa zúčastnilo približne 5000 ľudí, usporiadatelia počet odhadli na 8000.
Z Klárova prešiel sprievod cez Staré Mesto na Václavské námestie. Niektorí účastníci pochodu niesli veľké biele kríže alebo tabuľky s nápismi “Dieťa je nádej”, “Dieťa je budúcnosť” alebo “Mať brata je cool”.
Ľudia, ktorí proti pochodu protestovali, rozvinuli na pomníku svätca transparent s nápisom “Ježiš nám dal slobodu, neberte ju ženám”. Po výzve polície, aby z pomníka zliezli, sa nechali odviesť ťažkoodencami. K protestu sa prihlásil Inštitút pre mágiu a slobodu, ktorý svoj protest nazval “Zrazom čarodejníc”. Názvom vraj chceli naznačiť, kam môže viesť snaha o presadenie poslušnosti. Na organizátoroch pochodu im vadí to, že svoje aktivity prezentujú ako snahu o obranu žien v ťažkej životnej situácii, pričom jedným z cieľov hnutia je aj plošný zákaz interrupcií.
Národný pochod za život a rodinu ukončilo požehnanie olomouckého arcibiskupa Jana Graubnera a spoločný spev Svätováclavského chorálu a českej hymny.
Podľa usporiadateľov potraty prispievajú k tomu, že početne klesá česká populácia.
 
Príspevok Tisíce ľudí v Prahe protestovali proti umelým potratom zobrazený najskôr Hlavné správy.