Lonato 6. júla 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)

Na majstrovstvách sveta v streľbe z brokových zbraní v talianskom Lonate sa v nedeľu prvýkrát zapojí do diania aj Danka Barteková. Slovenská medailová nádej sa pred dvojdňovou skeetarskou súťažou jednotlivkýň, ktorá ju čaká na budúci týždeň v utorok a stredu, predstaví nejskôr v tímovom mixe po boku krajana Štefana Zemka

Na snímke Danka Barteková

“Poviem to veľmi úprimne, tímová súťaž je pre nás formou tréningu. Ideme si ju streliť s tým, že Števo ju doma veľmi netrénoval, za čo ho ani nemôžem viniť, keďže momentálne robí trénera našim juniorkám a na šampionáte je s Vanesou Hockovou. Do Lonata prišiel bez tréningu, ale očakávam, že ho to trochu uvoľní. Nemám žiadne konkrétne ambície v mixe. Má to splniť len tú úlohu, že si zastrieľam, omrknem si prostredie, podmienky a zistím, čo treba zmeniť, vylepšiť alebo zachovať. Jednoducho mať kvalitný tréning v súťažnej atmosfére,” úprimne priznala Danka Barteková, ktorá radí náročnú strelnicu v Lonate medzi svoje obľúbené.

“Nechcem to zakríknuť, ale mne sa v Lonate strieľa fantasticky. Chcem odviesť svoju robotu a na konci dňa uvidím, čo z toho vzíde,” poznamenala členka ŠCP Bratislava, ktorá je od stredy v dejisku MS, v úvodných dňoch svojho pobytu pripravovala na inej strelnici. V Lonate bude chcieť odčiniť nezdar na nedávnych II. európskych hrách v bieloruskom Minsku. “Bola to dobrá facka, keďže v Minsku som bola v pozícii jednej z viacerých favoritiek. Po EH som si povedala, rýchlo na to zabudnime, poučme sa a poďme riešiť Lonato, ktoré mi sedí. Teraz robím všetko pre to, aby to dopadlo dobre na majstrovstvách sveta,” prezradila 34-ročná trenčianska rodáčka.

Kým v trape je tímový mix olympijskou disciplínou, v skeete to tak nie je. V štartovej listine na nedeľu figuruje 38 dvojíc vrátane slovenského dua D. Barteková – Š. Zemko.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj