Istanbul 18. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Emrah Gurel)
 
Špeciálny tím vyšetrovateľov vo štvrtok ukončil prehliadku rezidencie konzula a budovy konzulátu Saudskej Arábie v tureckom Istanbule, kde hľadal stopy po zmiznutom saudskoarabskom novinárovi Džamálovi Chášukdžím. Informáciu priniesla agentúra DPA

Tureckí forenzní experti prichádzajú do areálu saudskoarabského veľvyslanectva v Istanbule

Prehliadka rezidencie trvala podľa tureckej agentúry Anadolu deväť hodín. Skupina tureckých vyšetrovateľov v sprievode zástupcov Saudskej Arábie taktiež opäť – už po druhý raz – prehľadala neďalekú budovu saudskoarabského konzulátu v istanbulskej štvrti Levent.
Anadolu priniesla videozáznam, na ktorom členovia tímu nesú vrecia a škatule s materiálmi zaistenými v rezidencii. Prehliadka sa začala v stredu večer, deň po tom, ako saudskoarabský konzul Muhammad Otaibí opustil územie Turecka.
Budovu konzulátu tím tureckých vyšetrovateľov už raz prehľadal, a to v noci z pondelka na utorok. Do konzulovej rezidencie ich však vtedy ešte nevpustili, informovala agentúra Reuters.
Novinára naposledy videli 2. októbra na saudskoarabskom konzuláte v Istanbule, aby si tam vyzdvihol doklady potrebné pre sobáš so svojou tureckou snúbenicou. Chášukdží vo svojich článkoch kritizoval saudskoarabského korunného princa Muhammada bin Salmána.
Turecké úrady tvrdia, že Chášukdžího zavraždili v budove konzulátu. Saudská Arábia tieto obvinenia odmietla.
 
Príspevok Tím vyšetrovateľov prehľadal rezidenciu saudskoarabského konzula zobrazený najskôr Hlavné správy.