Washington 2. júla 2017 (HSP/riafan/Foto:TASR/AP-Evan Vucci)

Americký minister zahraničných vecí Rex Tillerson po slušnom a rozhodnom vyhostení 755 amerických diplomatov z Ruska cíti potrebu ukazovať svaly. Informácie o jeho nervóznych reakciách priniesol portál riafan 
Na snímke americký minister zahraničných vecí Rex Tillerson

V prvom rade Tillerson oznámil, že USA považujú za neprípustnú podporu sýrskeho prezidenta Bašára Asada zo strany Ruska. Tillerson požaduje, aby Rusko prestalo Asada podporovať a prestalo s vojenskými aktivitami v Sýrii.
Ruskí predstavitelia sa ani neunúvali Tillersonovi na jeho kritiku Ruska odpovedať. Rusko pôsobí v Sýrii na základe pozvania legitímneho prezidenta Sýrie Bašára Asada, v rozpore s medzinárodným právom sa v Sýrii nachádzajú Američania. Tillerson si bude musieť zvyknúť na skutočnosť, že Rusko bude aj naďalej v Sýrii pôsobiť a ruskí vojaci budú pomáhať sýrskym vládnym vojskám likvidovať teroristov ISIS i zástupnú armádu USA, zloženú z členov protiasadovskej opozície.
Hneď po kritike Ruska sa Rex Tillerson obul do Iránu. Podľa jeho slov musia aj Iránci opustiť územie Sýrie. Podľa Tillersona je pôsobenie iránskych vojakov v Sýrii neprípustné a okamžite sa Iránci musia vrátiť domov. Návrat Iráncov domov požadujú okrem Američanov aj členovia Američanmi vedenej koalície.
Takisto ani Irán nereagoval na Tillersonove vyhlásenia. Irán evidentne nemieni americké predstavy plniť a naďalej bude podporovať sýrske vládne jednotky a libanonský Hizballáh. Jediný, kto musí Sýriu podľa noriem medzinárodného práva opustiť,  sú Američania.
Tí však Sýriu zatiaľ opustiť nechcú, svojho času však Američania nechceli opustiť ani Vietnam.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.