Islamabad 24. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Cliff Owen)

Tillerson označil Pakistan za dôležitého spojenca v celom regióne
Pakistan uistil Spojené štáty, že je odhodlaný pokračovať v boji proti islamským militantom. Vyjadrenie zaznalo v čase, keď sa Islamabad snaží obnoviť bezpečnostné a ekonomické väzby s Washingtonom, informovala v utorok agentúra DPA.
Na snímke americký minister zahraničných vecí Rex Tillerson

“Sme odhodlaní bojovať proti terorizmu a už sme aj dosiahli výsledky,” povedal v utorok premiér Šahíd Chakan Abbásí americkému ministrovi zahraničných vecí Rexovi Tillersonovi počas jeho jednodňovej návštevy Islamabadu.
Tillerson pri tejto príležitosti označil Pakistan za dôležitého spojenca v spoločnom úsilí o zabezpečenie mieru a bezpečnosti v celom regióne.
Pakistansko-americké vzťahy sa zhoršili po tom, ako americký prezident Donald Trump obvinil v auguste Pakistan, že poskytuje útočisko teroristom bojujúcim proti americkým vojakom v susednom Afganistane. Vzájomné vzťahy sa začali opäť zlepšovať po tom, ako pakistanské sily pomohli v októbri vyslobodiť kanadsko-americkú rodinu, ktorú militanti zadržiavali od roku 2012.
Americký minister priletel do Pakistanu po tom, ako navštívil Afganistan, Irak a Katar. Ide o ďalšiu zastávku na jeho ceste po krajinách Blízkeho východu, ktorá sa začala v saudskoarabskej metropole Rijád.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.