Washington 11. apríla 2017 (HSP/Foto:TASR/AP)

Britský žurnalista a editor Gordon Rayner v denníku The Daily Telegraph tvrdí, že  Západ vábi Rusko znovuprijatím do skupiny G7, ak ukončia podporu sýrskeho prezidenta Bašára Asada

Podľa informácii denníka, návrhy vrátiť Rusko do “Veľkej Sedmičky” sú súčasťou americkej stratégie “biča a marcipánu”, ktorú sa Američania rozhodli uskutočňovať voči Rusku.

Na snímke šéf americkej diplomacie Rex Tillerson

Britský denník informuje, že počas svojej návštevy v Moskve Štátny sekretár USA Rex Tillerson bude tlačiť na Putina a postaví ho pred ultimátum s cieľom zastaviť ruskú podporu sýrskeho  prezidenta Bašára Asada.

V prípade ak Putin poslúchne, môže sa začať proces opätovného začlenenia Ruska do G7 a ak Putin neposlúchne, budú pravdepodobne nasledovať nové sankcie.

Viacerí západní diplomati sú presvedčení, že Putin sa snaží znova stať súčasťou G7 a takisto hľadá možnosť ako vycúvať zo sýrskeho konfliktu bez toho, aby stratil svoju tvár.

Britský denník The Daily Telegraph išiel ešte ďalej a tvrdí, že Vladimír Putin si nesmierne váži prezidenta Donalda Trumpa, pretože on sa stal prvým svetovým lídrom, ktorý sa rozhodol odporovať politike Putina v Sýrii.

Podľa informácii z posledných dní sa však žiadne stretnutie Putina a Tillersona nemusí vôbec uskutočniť a Dmitrij Peskov, hovorca ruského prezidenta sa vyjadril aj k téme možného rozširovania protiruských sankcií. Informoval o tom portál rusvesna .

Podľa Peskova Američania oficiálne nepredložili  Rusku žiaden dokument, takže Rusko na základe nejakých dohadov nebude konať. Rusko si počká na oficiálnu americkú reakciu a až potom bude reagovať.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.