Washington 15. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Matt Dunham)

Americký minister zahraničných vecí Rex Tillerson uviedol, že diplomatické úsilie zamerané na vyriešenie severokórejskej krízy “bude pokračovať, kým nepadne prvá bomba”. Slová šéfa americkej diplomacie cituje dnes agentúra AP.
Na snímke americký minister zahraničných vecí Rex Tillerson

V televíznom rozhovore uviedol, že prezident USA Donald Trump mu dal “jasne najavo, že to chce riešiť diplomaticky. “Nesnaží sa ísť do vojny,” povedal Tillerson.
Agentúra AP však pripomína, že to nebola tak dávno, keď Trump na Twitteri hovoril o tom, že Tillerson stráca čas pokusmi vyjednávať s lídrom Severnej Kórey disponujúcej jadrovými zbraňami.
Takéto rozličné odkazy z Washingtonu vyvolali obavy z možného mylného posúdenia situácie v čase, keď sa stupňujú agresívne slovné výmeny medzi Trumpom a severokórejským lídrom Kim Čong-unom.
Kórejská ľudovodemokratická republika v júli bez ohľadu na stupňujúcu sa kritiku medzinárodného spoločenstva uskutočnila dve skúšky balistických striel; v auguste a septembri vykonala ďalšie dva testy, pričom strely preleteli ponad Japonsko. Začiatkom septembra Pchjongjang oznámil úspešnú skúšku svojej prvej vodíkovej bomby.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.