Bratislava 22. februára 2019 (HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)
 
Prezident Andrej Kiska vo svojom vyhlásení, ktoré sa týkalo obvinení konateľa jeho spoločnosti KTAG, sa snažil hodiť vinu aj na bývalého policajného prezidenta, generála Tibora Gašpara. Ten však tvrdí, že pohár jeho trpezlivosti už pretiekol a podáva na Kisku trestné oznámenie. Pre Hlavné správy urobil k veci nasledovné vyhlásenie:

Na snímke Tibor Gašpar

„Slovenskej verejnosti chcem oznámiť, že prezident tejto krajiny Andrej Kiska je nehorázny klamár a konšpirátor. V najbližších dňoch podávam trestné oznámenie pre podozrenie z trestného činu ohovárania za jeho výroky o mojej osobe na dnešnom tlačovom brífingu.
V reakcii na konkrétne tvrdenia pána Kisku chcem uviesť: nie ja, ale daňový úrad podal na políciu trestné oznámenie voči spoločnosti KTAG, s.r.o. Nie ja, ale pán Kiska oslovil v minulosti generálneho prokurátora a zaujímal sa o vyšetrovanie prípadov jeho spoločnosti. Nie ja, ale generálny prokurátor Čižnár ubezpečil pána Kisku, že vyšetrovanie prípadu bude objektívne. Nie ja, ale prokurátor nariadil opakované vyšetrovania potom, čo predchádzajúce boli nedostatočné. A nakoniec, nie ja, ale pán Kiska, jeho brat a konateľ spoločnosti KTAG, s.r.o., podávali nepravdivé daňové priznania.“
 
Hlavné správy: Prečo pán Kiska opäť spomína vaše meno v súvislosti s aktuálnym postupom vo veci jeho firmy? Veď vy už ste takmer rok mimo funkcie…
Tibor Gašpar: On avizoval tlačovku už od začiatku týždňa, že sa na nej vyjadrí k obvineniu konateľa jeho spoločnosti z minulého týždňa. Myslel som si, že sa jeho reakcia zúži iba na to tradičné „lebo Fico“, lenže on nezabudol obviniť bývalé vedenie NAKA, Bődőrovcov, Gašpara, Kaliňáka… čiže opäť konšpiroval. Je skutočne absurdné sa domnievať, že ja potom, ako som už trištvrte roka mimo, by som nejako zasahoval do týchto vecí. Naopak, prokurátori v minulosti dali najmenej dvakrát záväzné pokyny vyšetrovateľom, aby začali vo veci konať, aby robili znalecké posudky, daňové kontroly a výsledkom sú vznesené obvinenia.
 
Hlavné správy: Čo chcete dosiahnuť vaším vyhlásením?
Gašpar: Podstatná je tá prvá veta môjho vyhlásenia: že podávam trestné oznámenie. Pôjdem aj so žalobou na ochranu osobnosti, pretože už toho bolo naozaj dosť. Ja riešim stále dookola tú istú vec: keď si pýtam konkrétny dôkaz o mojom nejakom nezákonnom, nemorálnom, neetickom konaní, nikto nikdy nič nepredloží, ale pritom moje meno niektorí ľudia stále spomínajú. U Kisku tu máme trestné konanie, trestné dôkazy, vznesené obvinenie… v teórii pravdepodobnosti sú tu teda vážne podozrenia, a pritom on tu bude ešte moralizovať a šíriť nepravdivé komentáre o tom, že kto za čím stojí. Mne dnes volalo viac ľudí s tým, že spomínal moje meno, a preto, keď sa pán Kiska obrátil na slovenskú verejnosť, tak sa teda aj ja obraciam na slovenskú verejnosť, a obrátim sa aj na patričné orgány, pretože už tých Kiskových klamstiev naozaj stačilo. A vyzývam aj pánov generálneho prokurátora pána Čižnára a policajného prezidenta pána Lučanského, aby sa k veci vyjadrili, pretože pánom Kiskom boli obvinení aj ich podriadení, ktorí vec vyšetrujú alebo dozorujú. Nech aj oni povedia, či boli ich ľudia nejakým spôsobom ovplyvňovaní, keďže to pán Kiska naznačil vo svojom vyhlásení.
 
Ivan Lehotský
 
 
Príspevok Tibor Gašpar: Kiska je nehorázny klamár a konšpirátor. Už toho bolo dosť, podávam trestné oznámenie! zobrazený najskôr Hlavné správy.