Tibor Gašpar k 31. máju na poste prezidenta PZ končí. Pellegrini: “Je to profesionál na správnom mieste, ale útoky sú neúnosné”

Bratislava 17. apríla 2018 (HSP/Foto: TASR-Pavel Neubauer)
 
Tibor Gašpar napokon na poste prezidenta Policajného zboru končí. Nie kvôli jeho práci ale kvôli enormnému tlaku, ktorý prešiel až do útoku na celý policajný zbor

Na snímke zľava predseda vlády SR a dočasný minister vnútra Peter Pellegrini a prezident Policajného zboru SR Tibor Gašpar počas tlačovej konferencie v priestoroch Úradu vlády SR v 17. apríla 2018 v Bratislave.

“Bol by som rád, keby aj iné krajiny mali takýchto profesionálov.”, povedal na úvod tlačovej konferencie Peter Pellegrini.
“Vnímame však aj, že cez jeho osobu sa vytvára enormný tlak až útok na 23 tisíc policajtov, ktorí bdejú nad našou bezpečnosťou.
A to už nie je dobré.
Chcem preto privítať konštruktívny prístup prezidenta Gašpara a spoločne sme sa vzhľadom na aktuálnu situáciu dohodli, že na pozícii policajného prezidenta skončí.
Nemôže sa tak udiať ani dnes ani zajtra, ani budúci týždeň. Pôsobenie ukončí ku dňu 30. 5. tohto roka. Dovtedy máme čas, aby nový minister našiel primeranú náhradu.
V jeho osobe prichádza PZ o profesionála.”, uviedol Pellegrini.  Zopakoval však, že ukončenie jeho pôsobenia nebude mať absolútne žiaden vplyv na vyšetrovanie vraždy, ako žiadalo Za slušné Slovensko, “pretože ani doteraz ho nemal”, uviedol premiér Pellegrini.
Tibor Gašpar podá žiadosť o uvoľnenie už zajtra. Dúfa, že ataky skončia a že ak jeho osoba bola polarizujúca, tak dúfa, že už policajný zbor bude môcť pracovať v pokoji.
Príspevok Tibor Gašpar k 31. máju na poste prezidenta PZ končí. Pellegrini: “Je to profesionál na správnom mieste, ale útoky sú neúnosné” zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)