Essen 13. novembra 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Martin Meissner)

Nemecký koncern Thyssenkrupp dostal ponuky na prevzatie väčšinového podielu v divízii výťahov minimálne od troch veľkých skupín. Uviedli to v utorok štyri zdroje oboznámené so skutočnosťou

Na snímke sídlo ThyssenKrupp

Divízia Thyssenkrupp Elevator Technology (ET), ktorej predaj by podľa zdrojov mohol nemeckej firme vyniesť až 17 miliárd eur, je najziskovejším aktívom spoločnosti.

Thyssenkrupp sa však rozhodol ponúknuť časť divízie na predaj, keďže potrebuje hotovosť na znižovanie dlhu, ako aj na investície do ďalších divízií.

Jedným zo záujemcov, ktorý predložil ponuku, je fínsky výrobca výťahov KONE, ktorý sa o divíziu ET zaujíma už nejaký čas. S cieľom zmierniť potenciálne obavy regulačných úradov sa fínska firma spojila v rámci ponuky s investičnou spoločnosťou CVC, uviedli zdroje.

Ďalšími záujemcami sú podľa zdrojov investičné spoločnosti Blackstone, Carlyle a Canada Pension Plan Investment Board. Tretia ponuka prišla od firiem Advent, Cinven a investičného fondu zo Spojených arabských emirátov Abu Dhabi Investment Authority.

Japonská firma Hitachi (s fínskou KONE boli jedinými strategickými záujemcami o divíziu výťahov Thyssenkruppu) sa podľa zdrojov o ET uchádzať nebude.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj