Essen 20. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Roberto Pfeil)

Nemecký priemyselný gigant Thyssenkrupp sa dohodol s konkurenčnou indickou spoločnosťou Tata Steel, že spoja svoje európske oceliarske aktivity. Vznikne tak druhý najväčší producent ocele v Európe. Oznámil to dnes nemecký koncern.
Na snímke logo koncernu

Nový subjekt bude mať približne 48.000 zamestnancov v 34 závodoch a tržby zhruba vo výške 15 miliárd eur, uviedol dnes Thyssenkrupp vo svojom vyhlásení. Koncern pripustil, že zlúčenie by mohlo viesť k strate až 2000 pracovných miest.
Podľa memoranda o porozumení budú mať oba koncerny 50-% podiel v spoločnom podniku, ktorý budú riadiť prostredníctvom holdingovej spoločnosti so sídlom v Holandsku.
Dohodu musí ešte schváliť dozorná rada nemeckej firmy. Očakáva sa, že k podpísaniu zmluvy by mohlo dôjsť začiatkom roka 2018.
Natarajan Chandrasekaran, predseda predstavenstva Tata Steel, privítal dohodu a vyhlásil, že obe spoločnosti zdieľajú “podobnú kultúru a hodnoty”. Dodal, že nové partnerstvo je významnou príležitosťou pre oba koncerny, ktoré sa teraz zamerajú na budovanie silného európskeho oceliarskeho podniku.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.