San Jose 25. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Nathan Denette/The Canadian Press via AP)

Thornton sa vyjadril, že by rád v San Jose pokračoval

Hokejový útočník San Jose Sharks Joe Thornton sa podrobil operácii roztrhnutých krížnych väzov v ľavom kolene. Toto zranenie ho prinútilo vynechať záverečné tri zápasy základnej časti NHL a prvé dva súboje 1. kola play off, v ktorom Sharks prehrali s Edmontonom 2:4 na zápasy.

Na snímke Joe Thornton

Tridsaťsedemročný center sa vrátil na dueli číslo tri. V štyroch stretnutiach tohtoročného play off si pripísal dve asistencie. “Nikdy som nevidel hráča, ktorý by hral s roztrhnutými väzmi. Koleno sa mu prakticky stále hýbalo. Nikdy som od hráča nevidel odvážnejšiu vec,” povedal tréner San Jose Peter DeBoer.

Sám Thornton záležitosť bagatelizoval. “To sú normálne okolnosti, s ktorými sa hokejista musí vyrovnať. Prišlo to len v zlom čase ročníka. Tým, že sa to stalo tri zápasy pred koncom základnej časti a pred play off, musel som takto reagovať. Hokejisti sú zvláštny druh ľudí. Päť ši šesť chlapcov sa muselo vyrovnať s podobnými problémami, ale o tom to je. Nechám si to vyšetriť a dostanem sa z toho,” citoval oficiálny web NHL Thorntona, ktorý pôsobí v San Jose dvanásť rokov, ale 1. júla sa môže stať neobmedzeným voľným hráčom. V tejto sezóne nazbieral v 79 zápasoch základnej časti 50 bodov (7+43). Do klubu prišiel v roku 2005 z Bostonu a odohral zaň 914 súbojov základnej časti. Spolu za “žralokov” dosiahol 215 gólov a 722 asistencií, celkovo má v NHL na konte 1391 bodov (384+1007).

Thornton sa vyjadril, že by rád v San Jose pokračoval: “Áno, chcem sa vrátiť. Myslím si, že Sharks sú klub kalibru víťaza Stanleyho pohára. Uvedomujem si, že som opäť o čosi starší, ale aj túto sezónu som mal dobrú. Samozrejme, rád by som tu pokračoval a určite budeme rokovať.”

V podobnej situácii je aj Thorntonov spoluhráč a rovesník Patrick Marleau, ktorý play off odohral so zlomeným palcom na ľavej ruke. Aj jemu sa skončila zmluva a je na tom rovnako ako spoluhráč. “Zranil som sa v základnej časti, ale nepotreboval som operáciu. Určite si myslím, že ešte môžem hrať niekoľko sezón. Stále mám pocit, že môžem byť prospešný a mám pred sebou takých päť dobrých rokov,” povedal Marleau.