Theresa Mayová vymenovala nového šéfa svojho úradu

Londýn 10. júna 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Stefan Rousseau/PA via AP)

Britská premiérka Theresa Mayová vymenovala dnes za nového šéfa svojho úradu bývalého konzervatívneho poslanca a exministra Gavina Barwella. Informovala o tom agentúra AP
Vymenovanie prichádza po dnešnom odstúpení doterajšieho šéfa premiérkinho úradu Nicka Timothyho, ktorý vyvodil osobnú zodpovednosť za výsledok štvrtkových predčasných volieb, v ktorých síce Mayovej konzervatívci zvíťazili, avšak prišli o väčšinu kresiel v Dolnej snemovni britského parlamentu.
Na snímke britská premiérka Theresa Mayová

Timothy sa angažoval vo volebnej kampani konzervatívcov a dozeral na vypracovanie ich politického programu.
Gavin Barwell (45), absolvent univerzity v Cambridge, je jedným z poslancov Konzervatívnej strany, ktorí v štvrtkových voľbách prišli o kreslo. V minulosti pôsobil vo vláde ako šéf rezortu bývania a minister zodpovedný za Londýn.
Mayová dnes Barwella ocenila ako skúseného a rešpektovaného politika, ktorý ako minister odvádzal prvotriedny výkon. Barwell podľa vlastného vyjadrenia novú funkciu akceptoval “s nadšením”, uviedla televízia Sky News.
Britská vláda dnes oznámila, že severoírska Demokratická unionistická strana (DUP) už súhlasila s princípmi navrhovanej dohody s konzervatívcami premiérky Mayovej. Na jej základe by mali severoírski unionisti podporovať Mayovej menšinovú vládu pri kľúčových hlasovaniach; nešlo by však o koalíciu ani širšiu politickú spoluprácu.
Členovia vlády budú o návrhu dohody rokovať na pondelkovom zasadnutí.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)