Washington, 6. apríla 2017 (HSP/Foto: Schreenshot The Washington)

 

Stále viac amerických médií začína meniť svoj postoj na margo údajného ruského kyberútoku a ovplyvňovania výsledku amerických volieb a všímajú si aj „neplechy“, ktorých sa dopustili vysokí predstavitelia Demokratickej strany a Obamovej administrácie.

The Washington Times: Médiá sa ponáhľajú na obranu Obamu, Riceová po „bombardovaní“ odhalila správu

V redakčnom úvodníku denníku The Washington Times Kelly Riddellová vyťahuje na svetlo sveta „pikošky“, ktoré majú na svedomí najvyšší predstavitelia administrácie bývalého prezidenta a Demokratickej strany. Novinárka tvrdí, že americké médiá ignorovali informácie o tom, že sa poradkyňa bývalého prezidenta Obamu Susan Riceová zaoberala „normálnou špionážou“ a sledovala, čo sa deje vo volebnom štábe Doonalda Trumpa. „Namiesto toho rozširujú historky o „ruskom útoku” a miešaní sa do amerických volieb,“ prízvukuje Kelly Riddellová.

Pripomína, že informácia o tom, že poradkyňa bývalého prezidenta Obamu Susan Riceová špehovala volebný štáb a poradcov Donalda Trumpa, sa po prvý raz objavila v Bloombergu, potom tieto informácie zverejnili aj mnohé ďalšie médiá. „Konzervatívne médiá túto kauzu už nazvali Obamagate. Napriek očividným faktom väčšina amerických médií to označuje za pokus o odlákanie pozornosti od vyšetrovania „vzťahov“ administrácie Trumpa s Ruskom,“ uvádza novinárka.

Poukazuje na to, že zamestnanec CNN Don Lemon otvorene vyhlásil, že nebude pomáhať ľuďom, ktorí šíria informácie o Susan Riceovej. Neželá si, aby táto kauza bola vyšetrená, zaujímajú ho iba „vzťahy“ Trumpa. Jeho kolega Jim Sciutto taktiež vyhlásil, že v konaní Obamu a jeho ľudí nie je nič nezákonné, neobvyklé a prekvapivé…

„Prečo tak reagujú? Nuž, postačí iba na pár minút nahliadnuť do Google a všetko bude jasné. Jim Sciutto prednedávnom pracoval v televíznej stanici ABC spolu s… manželom Susan Riceovej. Poznajú sa veľmi dobre,“ podčiarkuje novinárka.

„The New York Times zverejnil článok, v ktorom sa tvrdí, že Trumpova administrácia sa snaží odlákať pozornosť od vyšetrovania vzťahov prezidenta s Ruskom. Prízvukuje, že o škandáloch Demokratov a Susan Riceovej písali iba konzervatívne médiá. Panebože, ako je to možné? Odkedy sa Bloomberg View stal konzervatívnym médiom?,“ ironizuje Kelly Riddellová.

Prízvukuje, že administrácia Obamu aktívne špehovala volebný štáb Trumpa využívajúc metódy policajného štátu, a to nikoho v USA nezaujíma. Pripomína, že médiá a politici obviňujú Trumpových ľudí zo spojenectva s Ruskom, aj keď dodnes nik neuviedol ani jeden dôkaz. „To, že žiaden dôkaz nie je, priznal dokonca aj poslanec Komory reprezentantov, člen komisie pre tajné služby Adam Schiff,“ podčiarkuje.

„Kým médiá uvádzajú mýty o sprisahaní s Ruskom, pravda sa bude iba pomaly dostávať na povrch. Ale táto pravda odhalí zaujatosť a klamstva novinárov, ktorí sa premenili na konšpirológov,“ uzatvára svoj komentár vo The Washington Times novinárka Kelly Riddellová.

Eugen Rusnák