Londýn 5. júla 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Andres Kudacki)
 
Nežná „genderová revolúcia“ v Európe pokračuje. Onedlho asi nedokážeme ani rozpoznať, či stretneme na ulici alebo, napríklad, v MHD – muža alebo ženu. Istá skupina ľudí sa snaží vymazať všetky rozdiely medzi mužmi a ženami a vytvoriť akési tretie pohlavie. Dokonca sú tu pokusy vygumovať ako vnútorné, tak aj vonkajšie rozdiely medzi mužmi a ženami…

Ilustračné foto

Na svete už jestvuje nariadenie, aby všetci nosili nohavice – ja žiadne sukne.. Pred stáročiami ženám zakazovali nosiť nohavice – a karta sa obrátila. Nuž, sme zvedaví, čo pre zmenu zakážu nosiť mužom…
Ale žarty bokom. Na dosť serióznu a nepríjemnú situáciu v článku „Schoolgirls face ban on skirts“ (Školáčky čelia zákazu nosenia sukní) poukázali populárne britské The Times. Denník bez okolkov poukazuje na to, že onedlho britské školáčky budú musieť schovať sukne, pretože ich nosenie bude zakázané. A tak dievčatá v anglických školách budú mať na sebe nohavice.
The Times vysvetľujú dané zmeny tým, že vedenie niektorých vzdelávacích inštitúcií v Anglicku sa snaží zvoliť genderovo neutrálnu formu, aby vyšlo v ústrety študentom-transsexuálom a zároveň postupovalo v duchu nových tendencií, ktoré panujú v britskej vláde a parlamente, kde prejavujú mimoriadne vzácnu starostlivosť o LGBT komunitu.
„Britské školáčky budú musieť dať zbohom sukniam. Najmenej 40 vzdelávacích inštitúcií v Anglicku už zakázalo dievčatám nosiť túto časť obôečenia a mnohé iné inštitúcie uvažujú o podobnom zákaze. Sukne nahrádzajú nohavicami,“ vysvetlili The Times.
Uviedli, že vedenie Copleston High School v Ipswichi zaradilo sukne do zoznamu „neprijateľného ženského oblečenia“ spolu s „tesnými džínsami a piercingom na tvári“. Ďalšia Woodhey High School v meste Bury zakázala nosiť sukne, pretože študentky dramatického krúžku počas vyučovacích hodín a rôznych stretnutí študentky údajne privádzali svojím vzhľadom do rozpakov učiteľov a hostí…
Vedenie Priory School v Lewisu, kde vlani tiež zakázali sukne, vysvetlilo svoje nariadenie dvoma príčinami. Po prvé, študenti sa údajne zaujímali o to, prečo majú dievčatá a chlapci odlišné uniformy. Po druhé, škola musela vziať do úvahy záujmy transsexuálov. The Times podotkli, že daná iniciatíva vedenia školy je v úplnom súlade s rozhodnutím vlády Veľkej Británie o zakotvení práv transsexuálov v zákone o uznaní postavenia „genderov“. The Times pripomenuli, že o tomto návrhu britská vláda bude rokovať asi budúci týždeň.
Poukázali na to, že nové tendencie však majú aj svojich odporcov. Napríklad, študenti Philips High School, kde nosenie nohavíc pre chlapcov a dievčatá je naplánované na budúci rok,  zozbierali tisíce podpisov pod petíciu, v ktorej sa uvádza, že daný zákaz je „sexualizácia“ detských tiel. Dievčatá z tejto školy pre médiá povedali, že majú v sukniach pocit sebavedomia, a „rozkaz“, aby nosili nohavice, „poškodzuje ich duševné zdravie.“ „Ak sa nejaký z učiteľov domnieva, že detské nohy sú akosi „príliš sexy“, mali by ho okamžite prepustiť zo zamestnania za hrubé porušenie správania,“ uvádza sa v petícii.
Prirodzene, podobný zákaz odsudzujú aj britské feministky: ženy predsa chcú zostať ženami. Určite podobný názor podporujú aj mnohí britskí muži, ktorým vôbec neprekáža pohľad na pekné ženské a dievčenské nohy a sukne. Je tu zasa aktuálna otázka: kto má určovať všeobecné pravidlá hry – genderistická mizerná menšina alebo drvivá väčšina „bežných“ ľudí? Demokracia je, samozrejme, dobrá vec, ak však nehraničí s bláznovstvom…
Eugen Rusnák
 
Príspevok The Times: Školáčky a zákaz nosenia sukní? Vedenie škôl na pokyn vlády vychádza v ústrety transsexuálom zobrazený najskôr Hlavné správy.