Londýn 16. apríla 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Damian Dovarganes)
 

Britské tajné služby sú pripravené ku kybernetickému útoku na ruské počítačové siete v reakcii na eventuálne aktivity v kybernetickom priestore, ktoré by boli zamerané proti terčom vo Veľkej Británii, píše list The Sunday Times s odkazom na zdroje z britských bezpečnostných orgánov.

Ilustračné foto

„Britský úrad pre kybernetickú rozviedku, Centrum vládnej komunikácie (GCHQ) a Ministerstvo obrany sú pripravené na „úmernú” odvetu. Kybernetickí experti už „obsadili pozície” v ruských počítačových sieťach,” píše list.
„Ak budú jednať proti nám agresívne, budeme samozrejme mať možnosť tiež niečo proti nim urobiť,” prehlásil jeden zdroj.
Britské úrady varovali pred nebezpečím kybernetických útokov kľúčových objektov britskej infraštruktúry, napríklad zdravotníckeho systému, pripomína list.
Londýn tiež podľa vyjadrení zdrojov očakáva šírenie správ na internete, ktoré kompromitujú členov britskej vlády, parlamentných poslancov a ďalších vysokých úradníkov, píše The Sunday Times. Varovania výzvedných služieb pred eventuálnymi podobnými akciami dostala osobne premiérka Theresa Mayová.
 

Príspevok The Sunday Times: Británia je pripravená na útok proti ruským počítačovým sieťam zobrazený najskôr Hlavné správy.