Ilustračná snímka. Foto: TASR/KR PZ v Bratislave

Bangkok 15. októbra (TASR) – Viac ako 22 miliónov metamfetamínových tabletiek a 100 kilogramov kryštalického metamfetamínu zaistila thajská polícia pri dvoch raziách počas tohto víkendu v severnej časti krajiny. Podľa agentúry DPA o tom v pondelok informovali miestne policajné zdroje.

Policajti v sobotu na základe upozornenia zatkli troch Thajčanov, ktorí sa z provincie Čiang Rai snažili vyviezť viac ako 12 miliónov metamfetamínových tabletiek a 100 kilogramov kryštalickej látky.

Médiá informoval zástupca šéfa celoštátnej thajskej polície. Ďalších desať miliónov tabletiek polícia zhabala v tej istej oblasti v nedeľu. Pašeráci ich pri úteku pred políciou nechali na mieste.

Oba kontrabandy patria medzi najväčšie tohtoročné konfiškácie drog v krajine. V apríli policajti zhabali v týždeň dlhej sérii razií po celej krajine drogy v celkovej hodnote 25 miliónov eur – vrátane 1,7 milióna metamfetamínových tabletiek.

Metamfetamín je populárny v oblasti juhovýchodnej Ázie vrátane Thajska. Väčšina látky sa do krajiny dostane cez tzv. Zlatý trojuholník – zónu na hraniciach medzi Thajskom, Laosom a Mjanmarskom.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR