Bratislava 2. marca 2019 (HSP/Foto:TASR/AP-Andy Wong)
 
Tesla zatvára svoje obchody s cieľom znížiť náklady a zároveň znižuje cenu elektromobilu Modelu 3  na 35 000 dolárov. Informuje portál The Guardian

Ilustračné foto

Elon Musk, generálny riaditeľ spoločností, uviedol, že prechod na predaj len online bol nevyhnutný, aby spoločnosť bola finančne rentabilná.
Musk vysvetlil: “Toto je jediná cesta, ako u tohto vozidla dosiahnuť úspory. Je príšerne ťažké vyrábať toto vozidlo za 35-tisíc dolárov a mať udržateľné financie,” dodal.
Musk sa usiluje znížiť cenu modelu 3 spoločnosti Tesla, s cieľom prilákať viac spotrebiteľov a zvýšiť predaj, ktorý spoločnosť potrebuje na prežitie.
Niektoré predajne ostanú otvorené ako galérie. Musk ale odmietol uviesť, koľko obchodov bude zatvorených alebo koľko zamestnancov bude prepustených. Spoločnosť má v súčastnosti 378 obchodov a servisných miest po celom svete. Zatváranie obchodov je v súlade s januárovým vyhlásením Tesly, kedy vyhlásili, že dôjde k zníženiu pracovných miest o 7 percent.
Hoci je prechod na online predaj ťažký, je to podľa Muska správne rozhodnutie.
“Je rok 2019. Ľudia chcú nakupovať veci online.”
Musk tiež predpovedal, že neuspokojený dopyt stačí na predaj približne 500 000 modelov ročne za východiskovú cenu 35 000 dolárov.
Kupujúci v USA, ktorý zadá objednávku modelu 3 za novú nižšiu cenu, auto pravdepodobne získa do konca júna, kým sa má znížiť daňový úver na elektrické vozidlá, vysvetlil Musk.
Musk upozornil, že firma bude v tomto štvrťroku aj napriek úsporným opatreniam stratová.
Spoločnosť so sídlom v meste Palo Alto v Kalifornii znižuje výdavky len niekoľko mesiacov po zaplatení čiastky vo výške 40 miliónov dolárov. Sumu navrhla ako pokutu americká komisia pre cenné papiere a burzu potom, čo Musk minulý rok svojim tweetom ovplivnil nákup cenných papierov.
 
Príspevok Tesla znižuje ceny áut a zatvára obchody, prechádza na predaj online zobrazený najskôr Hlavné správy.