New York 3. júla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Jae C. Hong)

Americký výrobca elektromobilov Tesla dnes oznámil, že jeho nový Model 3 splnil dva týždne pred termínom všetky požiadavky regulačných úradov pre výrobu. To znamená, že už onedlho sa dostane na trh. Uviedol to dnes generálny riaditeľ firmy Elon Musk.
Na snímke zakladateľ spoločnosti SpaceX Elon Musk

Dokončenie prvého auta sa očakáva už v piatok (7. júla), napísal Musk na sociálnej sieti Twitter. Spoločnosť chce 28. júla slávnostne odovzdať prvých 30 modelov zákazníkom.
Štartovacia cena Modelu 3 má byť približne 35.000 USD (30.669,47 eura). Ak sa k tomu v USA pridá daňový kredit vo výške 7500 USD na kúpu elektromobilu, mohol by tento model stáť na americkom trhu len 27.500 USD. To znamená, že bude cenovo najdostupnejším elektromobilom. Podľa údajov Tesla bude päťmiestne auto schopné prejsť na jedno nabite zhruba 133 kilometrov a z nuly na 60 kilometrov za hodinu zrýchli za menej ako šesť sekúnd.
Musk ďalej povedal, že spustenie výroby v júli je na najlepšej ceste, ale firma často naráža na prekážky pri uvedení svojich modelov na trh.
Spoločnosť so sídlom v kalifornskom Palo Alto chce do konca tohto roka zvýšiť výrobu na 5000 Modelov 3 týždenne a do konca budúceho roka na zhruba 10.000 áut za týždeň. Tesla si dala za cieľ vyrobiť 500.000 týchto elektromobilov v roku 2018 a do roku 2020 zvýšiť ich produkciu na 1 milión.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.