Uvedené informácie potvrdili aj zdroje z prostredia marockých bezpečnostných zložiek, nemecký minister vnútra Thomas de Maiziere však na tlačovej konferencii v Berlíne odmietol odpovedať na príslušnú otázku s tým, že v Amriho prípade je „veľmi veľa dohadov“.

Na snímke telo Tunisana Amriho leží na zemi po streľbe s talianskymi policajtami na predmestí Milána 23. decembra 2016. Na snímke telo Tunisana

Podľa medializovaných informácií bol útočníkom na vianočné trhy v berlínskej štvrti Charlottenburg radikál, ktorého predtým nemecké orgány niekoľko mesiacov sledovali pre podozrenie z chystania takéhoto činu. Bolo o ňom známe, že je vyznávačom salafizmu, ultrakonzervatívnej odnože islamu, a stýka sa s podobne zmýšľajúcimi osobami.

Tunisan Amri, o ktorom sa predpokladá, že spáchal útok v Berlíne pomocou uneseného poľského kamióna, bol usmrtený dnes nadránom pri prestrelke s policajtmi na milánskom predmestí Sesto San Giovanni. Pondelňajší náraz kamióna do stánkov a návštevníkov vianočných trhov v berlínskej časti Charlottenburg si vyžiadal 12 mŕtvych a desiatky zranených.