Aleppo 15. novembra 2019 (HSP/RusVesna/Foto:TASR/AP/SANA)

Ruský portál RusVesna prináša informácie o ďalších obetiach teroristov v Sýrii. Frustrovaní príslušníci sýrskych protiasadovských bánd pokračujú v ostreľovaní civilných oblastí. Teroristické  skupiny v oblasti Leramu na severozápade provincie Aleppo ostreľovali v posledných hodinách opäť civilné ciele v štvrtiach Aleppa (Dzjadida, Adamija, Hamdania a Saif el Daul). Pri ostreľovaní zahynul 47 ročný muž, po ktorom ostali tri deti a manželka, zranenia utrpel aj ďalší z civilistov, ostreľovanie poškodilo niekoľko domov

Ilustračné foto

Ostreľovanie ostalo mimo pozornosti Bielych heliem a mainstreamových médií. Biele helmy sa momentálne nachádzajú vo veľmi neradostnom položení, ich zakladateľ James Le Mesurier, agent britskej tajnej služby spáchal pred niekoľkými dňami v Turecku údajne samovraždu (sýrsky prezident Asad tvrdí, že ho zavraždila CIA, pretože vedel toho príliš veľa o kontaktoch teroristov s Američanmi). Biele helmy sa v minulosti preslávili viacerými fake informáciami o útokoch sýrskej armády voči „umierneným civilistom“ bojovými otravnými látkami. Cieľom týchto aktivít bolo dotlačiť Američanov do rozhodného útoku voči Sýrii, provokácia sa Bielym Helmám nepodarila. Skutočné civilné obete, ktoré  sa stali obeťou teroristov, Biele helmy nezaujímali.

Biele helmy sa v Sýrii stávajú minulosťou a na budúci rok sa možno stanú minulosťou aj teroristické bandy v Idlibe a na východe Sýrie. Podľa viacerých indícii sa na budúci rok môže začať ofenzíva sýrskych vládnych vojsk najprv v Idlibe a potom v oblasti za Eufratom, Američania budú značne vyťažení americkými prezidentskými voľbami, ktoré sa môžu niesť v značne napätom ovzduší.

Portál RusVesna  publikoval informácie o zvyšujúcej sa bojovej príprave sýrskych vládnych vojsk. Sýrčania cvičia nových brancov, pripravujú zásoby munície a bojového materiálu potrebného k úspešnej ofenzíve. Zvyšuje sa intenzita výcviku sýrskych jednotiek, cvičia aj tak elitné jednotky ako sýrski výsadkári, Tigri či príslušníci 4 a 9 obrnenej divízie. Zlepšuje sa koordinácia medzi polovojenskými jednotkami a sýrskymi vládnymi jednotkami, výrazne sa zvýšila činnosť ruských inštruktorov a špecialistov v Sýrii. Sýrčanom pribudli vojenskí piloti, ktorí sa vrátili z výcviku v Rusku.

Na videu vidieť výcvik jednej z bežných ženijných jednotiek sýrskych vládnych síl. Ruskí a sýrski inštruktori zvyšujú úroveň jednotky, členovia jednotky si precvičovali okrem klasickej ženinijnej činnosti (stavba komunikácii, výstavba mínových polí) aj presun, streľbu z pechotných zbraní a súčinnosť s motostreleckou jednotkou. Rusi ocenili pokrok, ktorí v bojovej príprave dosiahli aj bežné sýrske jednotky.

[embedded content]

[embedded content]

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj