Idlib 9. marca 2020 (HSP/Topcor/Foto:TASR/AP-SANA via AP)

Portál Topcor prináša informácie o ďalších bojoch v provincii Idlib

Ilustračné foto

Teroristi bandy Dzebhat an Nusra veria, že ak budú sústavne vyostrovať situáciu v Idlibe, prinútia Turkov reagovať a podarí sa im narušiť prímerie, dohodnuté medzi Putinom a Erdoganom v Moskve zo dňa 5. 3. 2020. Takisto sú presvedčení, že práve rozšírenie bojov v Idlibe vráti do hry Američanov, viacerí ruskí analytici sú presvedčení, že za rozkazmi teroristom Dzebhat an Nusry možno hľadať CIA, v ktorej existuje silná protitrumpovská klika.

Teroristi Dzebhat an Nustry útočili na pozície sýrskych vládnych vojsk v Khazartine a Dar el Kabire. K útoku okrem pickupov, tankov a transportérov použili aj lietajúce drony, ktoré majú k dispozícii. Sýrski teroristi útočili aj na pozície sýrskerj armády v Latakii v blízkosti mesta Dzjebla

Sýrska armáda odpovedala, sýrske mobilné systémy PVO zničili drony teroristov a sýrske delostrelectvo rozstrieľalo opevnené body teroristov, o ktorých poskytla informácie ruská a iránska tajná služba. Teroristi utrpeli značné straty. Podľa slov vysokého ruského vojenského dôstojníka v Sýrii, kontraadmirála Olega Žuravleva Rusi zaznamenali 19 narušení prímeria v Sýrii od 5. 3. 2020, iniciátormi týchto útokov boli vždy teroristi.

Od 15. 3. 2020 majú spoločne patrolovať ruskí a tureckí vojaci na určených líniách (úseky diaľníc M4 a M5, cez túto líniu môžu na sýrske územie prechádzať civilisti, ktorí utekajú z teroristami ovládaných oblastí). Teroristi dúfajú, že sa im podarí spoločné patrolovanie tureckých a ruských vojakov ohroziť.

Je viac ako evidentné, že Dzebhat an Nusra nemieni žiadne prímerie dodržiavať. Turci si jednoducho musia uvedomiť fakt, že nemajú Dzebhat an Nusru pod kontrolou. Takže situáciu musia riešiť Rusi, Sýrčania a Irán.

Teroristická banda Dzerbhat an Nustra musí byť úplne zničená.

Sme pod neustálym tlakom
Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ
Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj