Bratislava 24. septembra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Milan Kapusta)

Slovenská basketbalová reprezentantka Terézia Páleníková sa rozhodla prerušiť svoju športovú kariéru. Dôvodom sú zdravotné problémy, pre ktoré ukončila aj spoluprácu s poľským klubom Sleza Vroclav. Podľa jej vlastných slov nechce uponáhľať návrat na palubovky a k basketbalu sa vráti až potom, ako bude stopercentne zdravá

Na snímke uprostred Terézia Páleníková

“Mám závažný problém s tráviacim ústrojenstvom a momentálne podstupujem liečbu, ktorá sa viaže na Bratislavu. Pôvod ochorenia siaha až do minulej sezóny. V januári som mala prvé príznaky. V druhej polovici augusta sa môj stav rapídne zhoršil a museli ma hospitalizovať. Po dvoch týždňoch strávených v nemocnici sa napokon môžem liečiť doma,” vyjadrila sa pre basket.sk reprezentačná krídelníčka a účastníčka seniorských ME 2017.

Zdravotné problémy 178 centimetrov vysokej basketbalistky sú natoľko vážne, že sa rozhodla ukončiť pôsobenie v poľskej najvyššej súťaži. V minulom ročníku pomohla tímu Sleza Vroclav k štvrtému miestu, keď dosahovala v priemere 8,5 bodu na zápas. “Keďže som nedokázala povedať, na akú dlhú dobu budem indisponovaná, dohodla som sa s klubom na rozviazaní zmluvy. Cítila som, že je to takto z mojej strany voči klubu korektné,” skonštatovala Páleníková.

Terézia Páleníková dodala, že prioritou je jej zdravie a zatiaľ návrat na palubovky neplánuje. “Pokiaľ sa nedám na 100% zdravotne dokopy, tak basketbal hrať nezačnem. Najbližší mi pomohli prejsť si tým najhorším. Za to som im veľmi vďačná,” dodala 24-ročná hráčka.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj