Bratislava/Nitra 16. mája 2018 (HSP/Foto: Screenshot YouTube)
 
Tento mesiac absolvuje po celej Európe koncertné turné vynikajúci ruský umelec, spevák Oleg Pogudin. Vystúpi aj so svojou sprievodnou hudobnou skupinou. Napríklad, 14. mája bude mať koncert v hlavnom meste Moldavska Kišiňove, 16. mája v metropole Rumunska Bukurešti, ale zavíta aj na Slovensko

Ruský spevák Oleg Pogudin

U nás ho uvidíme na dvoch koncertoch, povedzme, na dvoch dosť odlišných pódiách. Najprv bude mať vystúpenie v hlavnom meste: 18. mája o 19. hodine sa predstaví v bratislavskom Divadle Malá scéna STU /Dostojevského rad 7, Staré mesto/ a potom 19. mája taktiež o 19. hodine vystúpi v kultúrnom dome Zobor v Nitre /Svätourbanská 104/31, Nitra-Zobor/.

Oleg Pogudin je národný umelec Ruskej federácie, spevák, televízny herec a interpret tradičných ruských ľudových piesní. V Pogudinovom repertoári je viac ako päťsto pesničiek. Spieva staré, klasické piesne, tradičné ruské romance, vojnové balady a staré vojenské pochody, ale aj moderné piesne, árie z opier, operiet a muzikálov, ľudové piesne, má vyše 20 rôznych tematických programov.
Je to skutočne vynikajúci spevák a nie náhodou už od r. 1995 ho v Rusku nazývajú „Strieborný hlas“ a „Kráľ romance“. Od r. 2012 je členom Rady prezidenta Ruskej federácie pre kultúru a umenie. Novinári a odborníci poukazujú na jeho veľmi skromné “sprievodné” požiadavky, na rozdiel od drvivej väčšiny iných umelcov: počas vystúpenia si vyžiada iba fľašu minerálky, zopár obložených chlebíkov a kávu – ale tú kávu až po vystúpení.

Sprievodnú kapelu tvorí 15 kvalitných hudobníkov. Ďalšou pikantériou je, že Oleg Pogudin sa doposiaľ neoženil, nemá deti a býva striedavo v Moskve a v Petrohrade, kde má svoje byty. Na jeho koncert v Nitre divákov pozývajú organizátori: Mesto Nitra a Krajský ruskojazyčný spolok OBČINA na Slovensku. Vstup na tento koncert je voľný.
Eugen Rusnák
 
Príspevok Tento týždeň na Slovensku s koncertmi vystúpi „Strieborný hlas“ – známy ruský spevák Oleg Pogudin zobrazený najskôr Hlavné správy.