Tokio 8. novembra 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:SITA/AP-Bernat Armangue)

Svetoznámy operný tenorista Plácido Domingo sa nechce podieľať na sprievodných kultúrnych podujatiach pred začiatkom budúcoročných olympijských hier v Tokiu. Ako informovali japonskí organizátori OH 2020, 78-ročný madridský rodák odmietol ponuku predstaviť sa v apríli v Tokiu

Na snímke Plácido Domingo

Ani jedna zo strán, teda spevák ani Japonci nepotvrdili dohady, že za všetkým stoja aktuálne obvinenia Plácida Dominga zo sexuálneho obťažovania. „Rozhodol som sa na podujatí neparticipovať, pretože ide o príliš komplexný projekt,“ uviedol

Hviezdneho tenoristu minimálne jedenásť žien obvinilo, že v minulosti ich obchytkával, obťažoval alebo sa inak nevhodne správal. Jedna z nich, Angela Turnerová Wilsonová, tvrdí, že sa tak stalo, keď s ním ako 28-ročná počas sezóny 1999-2000 vystupovala vo washingtonskej produkcii opery Le Cid. Domingo jej podľa jej slov v maskérni násilne siahol pod kostým a chytil ju za nahé prsia tak hrubo, až ju to zabolelo. Pri inej príležitosti ju zas vraj odmietal pustiť zo šatne, kým mu nedovolila pobozkať ju aspoň na líce.

Pre AP sa k obvineniam vyjadrili aj viacerí zamestnanci inštitúcií, ktorí sa podľa vlastných slov často sami pokúšali mladé ženy v zákulisí chrániť a zároveň obvinili vedenie, že o Domingovom správaní vedelo a zámerne ho prehliadalo.

Plácido Domingo, celým menom José Plácido Domingo Embil, je rodák z Madridu. Keď mal osem rokov, jeho rodina sa presťahovala do Mexika, kde študoval na Národnom hudobnom konzervatóriu. V roku 1968 debutoval v newyorskej Metropolitnej opere. Na celom svete sa stal známym ako jeden z Troch výnimočných tenorov. Ďalšími boli José Carreras a už zosnulý Luciano Pavarotti. Na konte má Domingo niekoľko cien Grammy a od roku 1993 mu patríaj hviezda na hollywoodskom Chodníku slávy.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj