Počas uplynulého fedcupového stretnutia sa Šramková postarala o senzáciu, keď pre Slovensko vybojovala dva body v dvojhre na úkor favorizovaných Talianok. Zdolala Saru Erraniovú i Francescu Schiavoneovú. Následný záujem médií ňou podľa vlastných slov neotriasol. „Skôr mám pocit, že otec sa s tým nevedel vyrovnať a vytváral na mňa tlak. Celé to dopadlo zle. Po Indian Wells sme spolu vôbec nekomunikovali,“ konštatovala Rebecca.

„Už trištvrte roka predtým sme sa nebavili ako otec a dcéra. Iba ako tréner a hráčka,“ prekvapila. Na otázku, či sa to do budúcnosti zlepší, odvetila stroho: „Nemyslím si.“ „V tejto ťažkej situácii ma podržal priateľ,“ tešilo ju. Od februára tvorí pár s Petrom Likérom, trénerom slovenského reprezentačného štvorkajaka. Ako morálna podpora nechýbal ani na včerajšej tlačovke k Fed Cupu.

Reprezentačná prestávka jej padla tiež vhod. „Tento týždeň je pre mňa veľmi upokojujúci. Kapitánovi Matejovi Liptákovi plne dôverujem. Ak by som dostala doma šancu, budem si to užívať. Vnímam to tak, že sa môžem ukázať, tlak vôbec nepociťujem,“ tvrdila mladá Bratislavčanka. Súboj proti Holanďankám odohráme tento víkend v NTC.

Medzitým si našla aj trénerskú náhradu za otca. Šramkovú povedie Boris Sedláček. „Poznám sa s ním z otcovej akadémie TK Jednotka, hrával u nás šesť rokov. Ja verím jemu a on mne. Útočný štýl, ktorým som hrala doteraz, určite nebudem meniť,“ odkázala. Rovnako smelé zostávajú aj plány do konca sezóny: „Chcela by som sa posunúť do top 60-ky svetového rebríčka.“

Bude vás zaujímať

Čítajte viac

Inšpirujte sa zdravými receptami

Výber z magazívu Wanda