Debut v tímovej súťaži ste zažili v roku 1999, mali ste 16 rokov. Aké pocity vo vás prevládajú po osemnástich rokoch reprezentovaní Slovenska?
Všetko som ináč vnímala a brala som to ako samozrejmosť. Nedokázala som si vážiť či oceniť, čo sa nám vo Fed Cupe podarilo dosiahnuť. Až teraz s odstupom pár rokov si uvedomujem, že to bolo niečo neskutočné.

Boli chvíle, keď ste nechceli ísť hrať Fed Cup?
Nie, absolútne nikdy.

Tenisový program je príliš nahustený, dnes nie je nič špeciálne uprednostniť individuálny program. Spomeniete si na podobný moment?
Po našom fedcupovom víťazstve v roku 2002 ihneď nasledovali majstrovstvá sveta. Letieť z Kanárskych ostrovov rovno do Los Angeles a niečo uhrať? To bolo bez šance. Rozhodnutie bolo len na mne, nikto ma neovplyvňoval a som rada, že som uprednostnila Fed Cup. Pocit vyhrať za našu krajinu sa nedá s ničím porovnať.

Aj napriek tomu, že nie ste stabilnou hráčkou do dvojhry nikdy nepoviete nie a ste členkou tímu. Prečo?
Vždy panuje úžasná atmosféra, ostávajú nám priateľstvá a to bol dôvod prečo som aj na rýchlo prišla vo februári do Talianska, keď mi na poslednú chvíľu zavolal Matej Lipták.

Pýtajú si od vás často rady mladšie hráčky? Viete si seba predstaviť časom v role nehrajúcej kapitánky?
Bola by to obrovská pocta. Občas pomôžem hráčkam ohľadom taktiky na súperky a snažím sa ich mentálne nastaviť. Do budúcna uvidíme, čo život prinesie. Najdôležitejšie, aby to bolo prospešné pre tím. Treba zdôrazniť, že Matej Lipták robí momentálne výbornú robotu.

Ako žena by ste zas mohli priniesť nový pohľad. Súhlasíte?
Viac sa chápeme, to je normálne. Muži niekedy nevedia pochopiť, čo prežívame v hlave. V tomto by som s babami veľa súcitila.

V poslednej dobe vyletela do povedomia verejnosti Rebecca Šramková, môže byť z nej úspešná tenistka?
Veľký talent. Hrá riskantný tenis, ale potrebuje ho stabilizovať. Treba mať aj viac plánov, keď chce uhrať každý týždeň solídne výsledky. Potrebuje sa oprieť o veci, keď jej hra nejde podľa predstáv.

Dá sa predpovedať koniec vašej aktívnej kariéry?
Zobúdzam sa s pocitom, že ma tenis neskutočne baví a napĺňa. Ak jedného dňa tento pocit pominie, tak vtedy skončím. Zatiaľ to vôbec netuším.

Ak ten čas nastane?
Predsa s pribúdajúcim vekom pomýšľam na rodinu, začala som venovať biznis aktivitám mimo tenisu. Je toho veľa, určite po konci kariéry nebudem sedieť so založenými rukami.

Prijali by ste ponuku byť trénerkou tenistu či tenistky?
Sama ešte hrám, no nikdy mi nenapadlo byť trénerkou. Hoci prečo nevyužiť skúsenosti za tie roky. Už som sa však v živote naučila, že niečo plánovať nemá zmysel, lebo tam hore to zariadia inak.

Oslavujete narodeniny, darčekov a gratulácii bolo neúrekom?
Od dievčat je pripravená torta, rovnako som dostala veľa kytíc kvetov. Samozrejme, najkrajším darčekom by bol postup cez Holandsko. Bohužiaľ, nevyšlo to.