Slovenská tenisová jednotka sa počas prvých dvoch turnajov prestížnej série ATP Masters 1000 dostala najďalej do 2. kola v Indian Wells. S turnajom v Miami sa Kližan rozlúčil už v úvodnom kole, keď nestačil na nevyspytateľného Francúza Paireho. Počas neho si priamo na kurte po nevydarenom returne povzdychol. „Toto je najhorší turnaj na svete.“ Svoje slová s odstupom času korigoval. „Podľa mňa z celej série deviatich turnajov je to najhorší turnaj, no celkovo nie. Povedal som to pod vplyvom emócii, ľudia vtedy takéto veci hovoria,“ vysvetlil pre Šport24.

 

Temperamentní hráči vedia svoje emócie prejaviť na kurte vo veľkom štýle, Kližan taktiež nemá problém si schuti zanadávať, čo dôkladne zachytili ruchové mikrofóny v Rotterdame počas štvrťfinálového súboja s Tomášom Berdychom.

„Hádam, čo si poviem na lavičke je moja vec. Ako keby boli mikrofóny na futbalovej lavičke či na hokeji a počúvalo sa trénerov. Avšak, mne to je jedno a budem si hovoriť, čo chcem. Ak ľudom prekáža, že nadávam, tak nech sa pozrú na seba, či oni tiež náhodou nenadávajú. Potom ma môže niekto súdiť,“ zamýšľal sa a pridal aj ďalšie vysvetlenie na adresu negatívnych reakcií verejnosti.

„Môže mi to byť jedno, mňa títo ľudia neživia, nemusím im nič dokazovať alebo pchať sa niekomu do zadku ako to robia ostatní. Nezamestnáva ma žiadny klub, nikomu nemusím dávať percentá a som odkázaný sám na seba. Nevidím dôvod, aby som strachoval, či poviem nejaké hanlivé slovo.“

Ako prebieha príprava slovenskej jednotky na antukovú sezónu, sa dočítate v sobotňajšom vydaní denníka Plus JEDEN DEŇ!