Hádky a konflikty sú súčasťou ľudskej nátury, športovci nie sú výnimkou. Kým v minulosti sa spory riešili v šatni či pri pive, teraz presunuli na sociálne siete, kde si ich obsah môže prečítať prakticky ktokoľvek. Väčšinou to nie je na osoh veci.

Najnovšia prestrelka sa strhla vo štvrtok na profile športového psychológa Andreja Babika. Na jeden z komentárov Karola Kučeru reagoval práve Kližan. „Si mi na smiech a iba si ukázal, kto vlastne si, keď pred každým členom tímu, pred kamarátmi a ľuďmi zo zväzu na mňa hádžeš intrigy a ohováraš ma. Potom ma nevieš ani len pozdraviť. Na toto existuje iba jedno slovo: POTKAN,“ napísal.

Bývalý dlhoročný reprezentant hľadal slová len ťažko: „Keď si ma prosil, aby som ťa trénoval, bol som ti dobrý. Dostal som ťa na 25. miesto rebríčka a teraz som už potkan, lebo ti nepochlebujem…“

Ani tam sa debata nezastavila. „Áno, pomohol si mi veľmi, za čo som ti aj poďakoval. No pamätáš, keď sme išli z Manerbia v tvojom aute a hovoril si, že sa môžeš vy**ať na celého Mošku (Igora, generálneho sekretára STZ – pozn. red.) a nebudeš mu robiť poskoka? A toto bola denno-denná debata,“ pokračoval tenista roka 2016.

Kučera trenice nepoprel, no uviedol: „Pletieš si jablká s hruškami. Áno, s Dominom (Hrbatým, bývalým reprezentantom – pozn.) aj s Mošom som mal svojho času drobný problém. To sa stáva, keď máš s niekým 20-ročnú minulosť. Veci sa však vždy vyriešili a nikdy sme sa neurážali podobným primitívnym spôsobom.“ Vojna na najvyšších poschodiach slovenského tenisu zúri naďalej. Mierové rokovania sú, zdá sa, v nedohľadne. Zatiaľ len rastie počet ranených.