Témou dnešného rokovania ministrov v Bruseli sú roamingové poplatky

Brusel 2. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

O regulácii roamingu s cieľom oslobodiť ho od poplatkov dnes budú hovoriť ministri členských štátov Európskej únie (EÚ) zodpovední za telekomunikácie. Predsedá im slovenský minister dopravy Árpád Érsek

Na snímke vľavo minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Árpád ÉrsekNa snímke vľavo minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Árpád Érsek

Ministri sa budú venovať návrhu na reguláciu veľkoobchodných roamingových trhov. Okrem poplatkov účtovaných používateľom chcú znížiť aj poplatky, ktoré si účtovali operátori medzi sebou. Tým chcú zabezpečiť, aby výpadok príjmov z roamingu operátori nepremietli do zdraženia ostatných služieb poskytovaných zákazníkom.

Hoci Európska komisia oproti pôvodnému návrhu zrušila obmedzenia na používanie bezplatného roamingu, stanovila prípady, ktoré považuje za zneužívanie systému. Týkať by sa to malo prípadov, keď bude používateľ SIM kartu používať vo svojom domovskom štáte minimálne oproti roamingovému využitiu, alebo bude SIM karta využívaná zriedka a výhradne v zahraničí, alebo ak bude používateľ počas aktivovaného roamingového programu striedať viacero SIM kariet.

Ďalšími témami dnešného zasadnutia ministrov bude voľný tok údajov v telekomunikáciách a transparentných cenách cezhraničného doručovania balíkov. Cieľom tohto návrhu je znížiť ceny a zlepšiť hospodársku súťaž na trhu.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.