Atlanta 29. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/ABC News)
 
Na pošte v americkom meste Atlanta zadržali v pondelok podozrivý balík adresovaný spravodajskej televízii CNN. Oznámil to šéf CNN Jeff Zucker s tým, že sídlu televízie v Atlante bezprostredne nebezpečenstvo nehrozí

Na snímke podozrivý balíček

Atlantská polícia potvrdila, že na podozrivý balík zachytený na miestnej pošte v pondelok ráno zareagovala, píše agentúra AP.
Zucker povedal, že poštu zaslanú CNN kontrolujú mimo priestorov televízie od minulého týždňa, odkedy sa po celej krajine začali objavovať podozrivé balíky s výbušnými zariadeniami. Jeden z týchto balíkov bol totiž zaslaný aj na adresu štúdia CNN v New Yorku.
Podozrivý z posielania balíkov s výbušným zariadením je 56-ročný Američan Cesar Sayoc. Čelí obvineniam z piatich federálnych zločinov vrátane “zasielania výbušnín poštou”, za čo mu hrozí 58 rokov väzenia. Predbežné vypočutie vyšetrovaného je na floridskom súde stanovené na pondelok popoludní.
Polícia Sayoca zatkla v piatok na Floride. K jeho zadržaniu a identifikácii prispela skutočnosť, že najmenej z jednej zo žltých obálok, v ktorých podomácky vyrobené bomby zabalené v bublinkovej fólii posielal, bolo možné odobrať vzorku DNA.
 
Príspevok Televízii CNN poslali ďalší podozrivý balík zobrazený najskôr Hlavné správy.