Bratislava 28. marca 2018 (HSP/TK KBS/Foto:TK KBS)
 
Televízia LUX spustila pri príležitosti svojho desiateho výročia pôsobenia už 5. ročník úspešnej detskej výtvarnej súťaže Pre Klbko. Témou tohtoročnej súťaže je „Pracujem pre TV LUX“. Deti vo veku do 18 rokov môžu ľubovoľnou výtvarnou technikou stvárniť rozličné televízne profesie.

Televízia LUX spustila piaty ročník úspešnej detskej výtvarnej súťaže Pre Klbko

Zapojiť sa môžu jednotlivci, spoločenstvá, triedy, či rodiny a to v nasledujúcich kategóriách:
• dieťa do 9 rokov (jednotlivec)
• dieťa od 10 do 18 rokov (jednotlivec)
• kolektív (farské spoločenstvo, stretko, trieda a pod.)
• rodina
 
Na súťažiacich aj tento rok čakajú zaujímavé odmeny:
• víťaz v kategórii do 9 rokov (jednotlivec) – rodinný víkendový pobyt v hoteli Bojnický vínny dom s voľným vstupom do ZOO
• víťaz v kategórii od 10 do 18 rokov (jednotlivec)
víkendový pobyt pre rodinu s 2 deťmi v domácom podniku VeLa v Malom Slavkove
• najtvorivejší školský alebo farský kolektív navštívi Klbko spolu s televíznym štábom, ktorý prinesie z danej farnosti priamy prenos nedeľnej svätej omše
• rodiny, budú súťažiť o auto značky Dacia na 2 týždne na rodinnú dovolenku
Okrem víťazov odmení televízia v kategóriách jednotlivcov aj 2. a 3. miesta stolovými spoločenskými hrami a reklamnými predmetmi TV LUX. Súťažné práce je potrebné doručiť do 13. apríla 2018 na adresu TV LUX, Prepoštská 5, 811 01 Bratislava, heslo: Pre Klbko. Všetky informácie o súťaži nájdete na stránke preklbko.tvlux.sk. Prípadné otázky je možné napísať na adresu: klbko@tvlux.sk.
Videopozdravy pre TV LUX
Pri príležitosti 10. výročia Televízie LUX zaradila televízia do tohtoročnej súťaže Pre Klbko možnosť natočiť a zaslať jej krátky videopozdrav k 10. výročiu TV LUX. Pozdrav je možné nahrať ako jednotlivci i ako rodina, či skupinka. Časovo by sa mal pozdrav vmestiť do limitu 1 minúty. Originalite sa medze nekladú. Tie najlepšie z nich odvysiela televízia vo vysielaní. “Potešíme sa aj fotopozdravu, napríklad s logom TV LUX. Videopozdravy i fotografie nám môžete posielať na klbko@tvlux.sk. Mená víťazov sa dozviete v relácii Doma je doma vo štvrtok 3. mája 2018 o 17:30 h,” informovala Veronika Strelková, koordinátorka súťaže.
 
Príspevok Televízia LUX spustila piaty ročník úspešnej detskej výtvarnej súťaže Pre Klbko zobrazený najskôr Hlavné správy.